«Запоріжелектротранс» дезінфікує транспорт за 1,8 млн грн

«Запоріжелектротранс» дезінфікує транспорт за 1,8 млн грн

Трамваї, тролейбуси та автобуси прибирають працівники КП «Запоріжелектротранс», а кошти місцевого бюджету за ці послуги перераховуються комерційним структурам.

Під час моніторингу електронної системи закупівель «Прозоро» ми з’ясували, що у період з 23 березня по 15 червня КП «Запоріжелектротранс» було укладено чотири договори на отримання послуг з прибирання та дезінфекції трамваїв, тролейбусів та автобусів, загальною вартістю 1,8 мільйона гривень.

Послуги необхідні для виконання заходів, спрямованих на ліквідацію спалахів епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (Covid-19) без проведення конкурсних процедур, були замовлені ПП «Медфарм-Л», ПП «Профдез Плюс» та ТОВ «Авто Клининг», вартість дезінфекції одного транспортного засобу складає 150 грн.

Так, 23 березня КП «Запоріжелектротранс» були укладені договори про отримання послуг з дезінфекції транспортних засобів з ПП «Медфарм-Л», ПП «Профдез Плюс», 25 березня укладено аналогічний договір з ТОВ «Авто Клининг», вартість послуг кожного договору склала 300 000 гривень, 15 червні з ТОВ «Авто Клининг» укладено ще один договір вартістю 900 000 гривень.

Зазначимо, що за даними сервісу Opendatabot ТОВ «Авто Клининг» заснована 18.03.2020 року, тобто за сім днів до підписання договору, директором є Максим Романов, власником Олександр Панченко, статутний капітал складає 1000 гривень.

За інформацією сайту Запорізької міськради, на кінцевих зупинках санобробку транспорту «Запоріжелектротрансу» проводять фахівці підрядної організації. Обробка однієї машини займає 10-15 хвилин. Як розповів директор підрядної організації «Автоклінінг» Андрій Омельчак, першим етапом починається сухе прибирання – салон пилососять, далі проводиться знезаражування спеціальним сертифікованим розчином. Після цього співробітники обробляють всі місця, яких можливо торкались пасажири, завершує все вологе прибирання. Одночасно з салоном також прибирають кабіну водія.

Не зрозуміло чому посадові особи Запорізької мерії називають Андрія Омельчака директором компанії «Автоклининг», адже за даними сервісу Opendatabot він немає до цієї компанії ніякого відношення, на укладених договорах вказане прізвище Максима Романова. Андрій Омельчак є керівником ГО «Громада за безпечний транспорт».

Отже, за офіційною версією Запорізької міськради трамваї, тролейбуси, автобуси дезінфікують тричі на день – вранці перед виходом на лінію, ввечері після повернення транспорту в парк працівниками  КП «Запоріжелектротранс», а вдень на кінцевих зупинках підрядною організацією.

На відео ми бачимо як працівники КП «Запоріжелектротранс» миють транспорт апаратурою під високим тиском, проводять вологе прибирання салону, протирають поручні, ручки сидінь та додатково все дезінфікують з розпилювача.

За умовами договору одна послуга з дезінфекції транспортного засобу складає 150 гривень, а виділено 1,8 мільйона гривень, підрядники повинні надати 12 тисяч послуг. Для перевезення мешканців Запоріжжя КП «Запоріжелектротранс» використовує 223 одиниці транспорту, з них 52 тролейбуси, 70 трамваїв та 101 автобус, таки чином виділених коштів вистачить на 54 дезінфекції кожної одиниці комунального транспорту, або на два місяці щоденної обробки.

Враховуючи, що термін надання послуг встановлений до 31 грудня, факт залучення підрядних організацій для проведення прибирання та дезінфекції транспортних засобів на кінцевих зупинках більше схоже на фікцію, коли один раз залучили фахівців, які прибрали один тролейбус, зробили яскраві світлини  для звітування, й в подальшому прибирання здійснюють працівники комунального підприємства.

Але, звісно, робити припущення не в нашій компетенції, тому журналісти нашого видання перевірити гіпотезу від міськради. Тому відправились на точку призначення, а саме в місце, де буцім-то зареєстроване ТОВ "Авто Клининг". 

Опинившись за вказаною адресою нам не вдалось зафіксувати приналежність даного підприємства. Більше того, навіть тутешні мешканці не чули про місцерозташування такої компанії. А ось про проведення дезінфекції зауважують, що її роблять нещодня, і вже точно не кожні 15 хвилин, як заявляло представництво Запорізької міськради. Журналісти видання особисто стежили за дезінфекцією транспорту впродовж 2 годин та сподівання виявились марними.

Для повної наочності демонструємо відео:

Крім того, 18 червня поточного року представництво «Запоріжелектротрансу» уклало ще одну угоду (загальною вартістю 600 тис. грн) на  послуги з прибирання та дезінфекції ТЗ (трамваї, тролейбуси, автобуси) та додаткові послуги із санітарно-гігієнічної обробки приміщень, про це стало відомо з електронної системи «Прозоро».

Просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинення посадовими особами КП «Запоріжелектротранс» та ТОВ «Авто Клининг» кримінального правопорушення відповідальність, за яке передбачена статтею 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та статтею 366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення» в порядку ст. 214 КК України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі