Запоріжжя та екологія: ноу-хау в сфері громадського моніторингу якості повітря

Запоріжжя та екологія: ноу-хау в сфері громадського моніторингу якості повітря

25 вдосконалених міні-станцій найближчим часом будуть презентовані і встановлені в п'яти промислових містах України: Харкові, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Краматорську.

Команда технічних експертів "Eco city" (Івано-Франківськ) за підтримки чеської організації «Арніка» в рамках міжнародного проекту «Кампанія за чисте повітря в містах Східної України» розпочала роботу над станціями громадського моніторингу якості повітря нового покоління. Міжнародний проект «Кампанія за чисте повітря в містах Східної України» реалізується громадською організацією «Арніка» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках Програми співпраці для трансформації.

Громадський моніторинг якості повітря вимагає застосування одночасно ефективних, простих і доступних технічних рішень. Для розв'язання цієї проблеми команда «Eco city»  розробила нове покоління станцій моніторингу незалежного громадського моніторингу якості повітря "Оксиджен". 

Завдяки ряду технічних оновлень станції отримали нові функціональні можливості і вдосконалений дизайн, який враховує особливості моніторингу якості повітря в житлових кварталах.

На відміну від традиційних пилемірів, станції "Оксиджен" нададуть нові можливості оцінки якості повітря за сімома показниками: зважені частинки РМ10 і РМ2.5, азоту діоксид, вуглецю оксид, аміак, формальдегід, приземний озон, сумарні органічні речовини. П'ять з цих забруднювальних речовин входять в пріоритетний список "А", щодо яких проводиться оцінювання якості повітря згідно з новим Порядком державного моніторингу в сфері охорони атмосферного повітря (ПКМУ від 14 серпня 2019 р № 827).

Розширені функціональні можливості дозволять не тільки отримувати оперативні дані про якість атмосферного повітря, а й накопичувати великі дані для оцінки і прогнозування індексів забруднення і ризиків для здоров'я населення. Детальна презентація технічного рішення за участю експертів і громадськості відбудеться найближчим часом. Поки що партнери проекту - громадські екологічні ініціативи (ред., - у Запоріжжі ГО «Дзиґа», керівниця Олеся Крамаренко) підбирають локації для установки станцій моніторингу.

Чеська сторона зазначила повну відкритість і компетентність команди «Eco city», а також готовність до всебічного розвитку альтернативної системи громадського моніторингу якості повітря в Україні.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі