Запоріжжя увійшло в п’ятірку міст за кількістю ОСББ

Запоріжжя увійшло в п’ятірку міст за кількістю ОСББ

Дедалі більшої популярності набирає самостійне управління багатоквартирним будинком його власниками. Неефективна робота управляючих компаній, абсолютне нерозуміння на що витрачаються кошти, сплачені мешканцями, занедбаність комунікацій та жахливий стан під'їздів -  все це стає мотивацією для створення ОСББ.

Для формування успішної державної політики житлово-комунальній сфері, Міністерство регіонального розвитку провело комплексне дослідження щодо кількості ОСББ в Україні. За результатами дослідження, станом на 20 січня 2020 року в Україні зареєстровано 32 982 ОСББ.

Найбільшу кількість ОСББ було зареєстровано у Донецькій та Дніпропетровській (4 214 та 3 279 відповідно) областях, дещо менше у Львівській (2912) та Одеській (1885) областях, найменше – у Чернівецькій (428), Кіровоградській (442) та Чернігівській (445) областях.

Запорізька область займає 5 місце. В області зареєстровано 1695 ОСББ, 19 - припинили свою діяльність, 2 - перебувають  у стадії припинення.

Цікавим видається гендерний розподіл в управлінні ОСББ. Є уявлення, що будинками частіше керують жінки похилого віку. Але це не так, розподіл керівників за статтю не відрізняється від демографічного розподілу населення. Згідно з дослідженням, серед керівників — 17 676 жінок та 15 762 чоловіків. При цьому такий розподіл спостерігається протягом всього часу зі створення перших ОСББ.

На сьогодні створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків - найбільш дієвий та ефективний спосіб утримання будинків. Відомо, що спільна робота голови ОСББ та мешканців будинків дозволяє не лише привести його до ладу, а й модернізувати, утеплити та тим самим зменшити витрати на опалення.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі