"Запоріжсталь" увійшла в топ-5 забруднювачів води в Україні

'Запоріжсталь' увійшла в топ-5 забруднювачів води в Україні

"Запоріжсталь" займає четверту позицію в антирейтингу забруднювачів води в країні. Пишатися тут, звісно, нічим

В Україні сформовано антирейтинг найбільших підприємств-забруднювачів води за 2018 рік. Нажаль, відзначилося у ньому й Запоріжжя.

До переліку, складеного "Державним агентством водних ресурсів України", внесено підприємства, які або скидають у воду неочищені стоки, або якість цих стоків не відповідає нормам. Четверту позицію у рейтингу займає містостворююче запорізьке підприємство "Запоріжсталь".

Перші десять позицій антирейтингу ДАВРУ:
1. ПРАТ "АК «Київводоканал";
2. ПРАТ "Меткомбінат "Азовсталь",
3. ПАТ "Дніпровський меткомбінат"(м. Кам’янське),
4. ПАТ "Запоріжсталь",
5. КП "Дніпроводоканал",
6. ТОВ ВКФ "НАЙС",
7. ДМКП "Львівводоканал",
8. МКП "Миколаївводоканал",
9. Філія ПРУВОКС ПАТ "ДТЕК Павлоградвугілля",
10. КП "Чернігівводоканал".

Окрім "Запоріжсталі", до антирейтингу потрапили "Бердянськводоканал" (19 місце), "Мелітопольский водоканал" (22 місце) та Запорізький титано-магнієвий комбінат (91 місце).

Усього, вказується у переліку, 539 українських підприємств скидають у воду забруднені стоки. Загальний обсяг скиду забруднених вод за 2018 рік склав 952 млн. куб. м, з яких 918,6 млн. куб. м. скидають підприємства, що увійшли до рейтингу.

Серед найбільших забруднювачів вказано 74 комунальні підприємства, та 18 підприємств промисловості, серед яких шість – це підприємства чорної металургії.

Ми писали, що у Запоріжжі майже час купувати та одягати на вулицях респіратори – рівень сірководню, фенолу. сірковуглецю та діоксиду азоту в повітрі міста перевищений у рази. 

Нагадаємо, у Запоріжжі пройшли екологічні переговори. На зустрічі з еко-активістами та представниками місцевої  влади новообрані народні депутати Верховної Ради пообіцяли реформувати природоохоронне законодавство. Першочергові законодавчі ініціативи – підвищення екоподатку для забруднювачів, прискорення імплементації стандартів ЄС та запровадження комплексного моніторингу довкілля з повноваженнями на місцях.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі