"Запоріжвогнетрив" отримав дозвіл на розширення, порушивши процедуру

'Запоріжвогнетрив' отримав дозвіл на розширення, порушивши процедуру

"Запоріжвогнетрив" отримав дозвіл від Мінекоенерго на розширення виробництва. Однак, таке рішення прийняли з порушенням процедури Оцінки впливу довкілля.

Про це повідомили у Запорізькому центрі розслідувань.

"Запоріжвогнетрив" збирається технічно переоснащувати деякі елементи виробництва, що дозволить розширити його та запустити роботу над новим типом продукції. Крім того, це розширить кількість робочих місць на виробництві.

Відповідне повідомлення оприлюднили в реєстрі з оцінки вплву на довкілля (ОВД), однак громадські слухання, які провели пізніше, мали деякі порушення.

Так, 5 грудня минулого року у реєсті опублікували звіт, однак повідомлення про громадські слухання не зв'явилось. Відповідне повідомлення вмістили в документ під назвою "Вимога про надання умов щодо обсягу досліджень". Згідно із Законом про ОВД, усі етапи процедури мають бути гласними, і навіть неправильна азва документа свідчить про порушення, яке могла призвести до неповної інформованості населення щодо часу та місця проведення слухань.

Про порушення повідомила голова ГО "Дзига" Олеся Крамаренко, проте винуватцем ситуації назвали "технічний збій у реєстрі через оновлення системи". Повторні слухання не відбулись, проте завод отримав задовільний висновок по ОВД на розширення виробництва.

"Запоріжвогнетрив" є частиною групи Систем Кепітал Менеджмент, яку заснував Рінат Ахметов. Кінцевим бенефіціаром заводу є "Запоріжсталь".

Як зазначає запорізька екологиня Ірина Пирогова, гласність - це не єдине, що порушило підприємство. У реєстрі немає протоколу проведених громадських слухань, який організатори зобов'язані передати уповноваженому органу протягом 7 робочих днів

"Під час громадських слухань ГО “Дзиґа” надала свої пропозиції до планованої діяльності. Крім зауважень до самого Звіту, були надані  пропозиції, які є стратегічними для міста. Мова йде про здійснення постійного моніторингу на межі скороченої санітарно-захисної зони. Ця вимога обґрунтована тим, що за 300 м від підприємства знаходиться дитячий садок, а менше ніж за 800 м – житлові квартали. Програма моніторингу так і не представлена, серед умов до планованої діяльності. У Висновку, який надало Мінекоенерго по Звіту, відсутні зобов’язання для підприємства розроблення такої програми моніторингу”, - зазначає екологиня.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі