Запоріжцям врешті-решт презентували дороговартісну еколабораторію (ФОТОФАКТ)

Запоріжцям врешті-решт презентували дороговартісну  еколабораторію (ФОТОФАКТ)

Сьогодні, 24 січня, у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України пройшла презентація мобільної лабораторії моніторингу довкілля, яка придбана за гроші платників податків Запорізької області. 

Проводити дослідження за допомогою нового устаткування в обласному лабораторному центрі обіцяють не лише на території міста, а й по всій Запорізькій області. На придбання "лабораторії на колесах" влада витратила 11 570 млн. грн.  

Представництво обласного лабораторного центру підрахувало, що обслуговування еко-лабораторії коштуватиме 1,3 млн. грн. на рік. Покривати ці витрати планують за кошт обласного та міського бюджетів у рівних частинах (по 550 тис. грн. з кожного), ще по 200 тис. щорічно - за кошт обласного лабораторного центру МОЗ. 

"У разі фіксації перевищення норм викидів, представники лабораторного центру мусять звертатися до прокуратури чи поліції з виявленими порушеннями", - про це розповів Олександр Костенко, координатор коаліції «Еко-Запоріжжя».

В лабораторному центрі наголосили, що найближчим часом планують створити мобільний додаток, де будуть транслюватися результати вимірювань. А от що робити із зафіксованими порушенями норм далі і хто конкретно буде інформувати громаду про надлишок викидів - поки що невідомо:

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі