Запорізька АЕС замовила багатомільйонний підряд на харчування у фірми, яку звинувачують у розкраданні бюджетних коштів

Запорізька АЕС замовила багатомільйонний підряд на харчування у фірми, яку звинувачують у розкраданні бюджетних коштів

ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 31 липня оголосило відкриті торги з надання послуг організацію лікувально-профілактичного харчування персоналу та харчування працівників на виробництві вартістю понад 152 мільйони гривень.

Переможець тендеру буде зобов’язаний забезпечувати персонал станції гарячими обідами, сніданками, молоком та соком (пектином) у їдальнях й буфетах у період з 01 листопада 2020 по 30 квітня 2022 року.

У зв’язку з тим, що очікувана вартість послуги перевищує 133 тисячі євро оголошення продубльовано англійською мовою, що передбачає участь не тільки вітчизняних компаній, а й іноземних конкурентів. Але враховуючи, що останні десять років послуги харчування персоналу та співробітникам ЗАЕС надає ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС» переможцем буде визнано саме цю компанію.

Зазначимо, що вартість послуг ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС»  постійно збільшується. Так, у 2018 році було укладено угоду, за якою вартість харчування протягом 12 місяців, складала 70,7 млн грн, або 5,89 млн грн на місяць.

У 2019 році за 12 місяців харчування було сплачено 81,48 млн грн або 6,79 млн грн на місяць, а у 2020 році щомісячна вартість харчування складала 8,29 млн грн.

За умовами тендерної документації, щомісячно харчування у 2021-2022 роках коштуватиме 8,47 млн грн на місяць, з можливістю збільшення вартості договору на 10 %. Як бачимо, щомісячна вартість харчування за останні три роки збільшилась на 2,58 млн, або на 43 %.

З початку року Мелітопольське теруправління Державного бюро розслідувань здійснює досудове розслідування за фактом розкрадання посадовими особами Запорізької АЕС та ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС» грошових коштів, у сумі 60 мільйонів гривень, виділених на харчування співробітників станції.

Як з’ясували детективи протягом 2015-2019 років ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕC» щодня надавало лікувально-профілактичне харчування на 1 051 особу менше, ніж осіб щодо кількості яких було укладено договори з надання послуг їдальні. У свою чергу службові особи ВП «Запорізька АЕС» перераховували гроші на рахунок у повному обсязі, надалі отримані гроші переводились у готівку за допомогою фірм з ознаками фіктивності.

Попри розслідування ДБР, посадовими особами ВП «Запорізька АЕС» у червні 2020 році, без проведення аукціону укладено ще одну угоду з ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС» на харчування працівників вартістю понад  40 мільйонів гривень.

Хто братиме участь у торгах, та кого буде обрано переможцем тендеру ми розповімо у жовтні, після проведення аукціону.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі