Запорізька активістка провела громадські обговорення на Хортиці щодо розвитку острова

Запорізька активістка провела громадські обговорення на Хортиці щодо розвитку острова

Вчора, 27 серпня, в Науковому містечку о. Хортиця, відбулись громадські обговорення з місцевими мешканцями стосовно розвитку цієї території. 
Ініціаторами заходу стала ГО «Справжні Дії», зокрема, Ганна Сергієнко, яка вже два роки опікується питанням Хортиці.

«Понад двадцять років тутешні жителі опинилися заручниками юридичної «колізії». Вони не можуть: приватизувати, передати-отримати у спадок нерухомість, продати, або подарувати її. Надання острову статусу Національного парку дозволить розв'язати цю проблему», - зазначає пані Сергієнко. 

На зустрічі представниця громадської організації розповіла мешканцям, чим саме допоможе статус Нацпарку мешканцям острову, які це дасть можливості та чому не варто боятися нового статусу. 

На обговорення завітала й депутатка Запорізької облради Тетяна Ковиліна, яка підтримує дану ініціативу.

Мешканці острова занепокоєні, що надання статусу Національного парку аж ніяк не дозволить розв'язати їхні проблеми, тому серед громадськості знайшлись як адепти, так й скептики. 

За словами Ганни Сергієнко, представники ГО неодноразово звертались до міської ради, обласної адміністрації, втім жодної реакції не отримали. Чинний статус «національний заповідник» не відносить заповідник до природоохоронного об'єкта. Фактично острів, разом з усіма об'єктами є музеєм. Як наслідок, цей статус обмежує можливості розвитку острова, а також обмежує права людей, які там мешкають.

Так, в Україні широко розвинена мережа національних парків. Парки активно розвиваються, залучають інвестиції, туристів, приносять прибуток до місцевого бюджету. Втім, як з'ясувалось, створення національного парку достатньо затратний та довгий процес. Більш ефективним є приєднання до парку.

Найближчим географічно та за природними характеристиками є НПП «Великий луг». Територія парку та Хортиця складає єдиний Дніпровський екологічний коридор. Аби зрозуміти, чи не нашкодить такий крок екосистемі острову та парку, було замовлене наукове обґрунтування. Екологи підтвердили, що дані території є спорідненими і їх об'єднання в рамках єдиного природоохоронного об'єкта є логічним.

Наукове обґрунтування та клопотання щодо включення заказника «Дніпровські пороги» до складу НПП «Великий луг» були передані до Міністерства захисту довкілля. Через місяць «Справжні Дії» отримали схвальну відповідь.

Петиція, опублікована на сайті ГО «Справжні дії» зібрала тисячу підписів. На сьогодні вона направлена на розгляд до Запорізької міської ради.

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі