"Чорний бізнес" запорізьких посадовців

'Чорний бізнес' запорізьких посадовців

Сьогодні світ визначає Міжнародний день гір. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН запропоновано світовій спільноті організовувати цього дня заходи, які пропагують значення стабільного розвитку гірських регіонів. Напевно мало хто знає, але Запоріжжя теж можна назвати гірським регіоном,  правда гори трохи незвичайні – металургійні.

Так, у Запоріжжі розташовуються відвали металургійних відходів, у народі їх називають «Чорна гора» та «Середня балка».

Балка «Середня»

Вона становить собою ділянку, площею близько 250 гектар, на якому Запорізький завод феросплавів, "Дніпроспецсталь", "Запоріжсталь" і "Запоріжкокс" накопичували свої промислові відходи. У радянський період на цю ділянку "заполонили" не тільки металургійне сміття, а й браковані плавки металу, які цілком придатні для вторинної переробки.

Ще одна локація, про яку хочемо розповісти, як писала раніше  наша редакція, «Лиса гора», яка потерпає від рук лісорубів. Зазначимо, що територія знаходиться під протекцією Державного підприємства «Василівське лісове господарство», до складу якого входить чотири лісництва: Василівське, Михайлівське, Оріхівське та Великобілозерське. Територія лісгоспу 8 268 га. З 1972 р. Лиса гора є заказником. Багатометрові прибережні обриви цікаві оголеннями пластів різноманітних порід. Тутешні лісонасадження датуються 80-ми рр .. ХІХ ст. і налічують понад 60 видів деревних порід. Виявлено Лисогірське городище скіфського періоду.

«Років 10 тому почалось потихеньку вирубування, зараз ніхто на це не дивиться, тому що це стало масовим явищем. Як воно робиться? Де можна під’їхати автівкою – все вирубується, дрібне та, те що не потрібне лишають. Раніше це робили браконьєри, а зараз це стало своєрідним бізнесом».

Проблема незаконної вирубки лісів гостро стоїть не лише у Запорізькій області, а й по всій країні. Проблема в тому, що переймаються цим виключно ентузіасти-одинаки. Більш того, вони постійно отримують погрози у свою сторону.

Відсутність ефективної державної політики із запобігання незаконній вирубці лісу, недосконалість законодавства, відсутність налагодженої координації органів охорони природи – все це призводить до швидкого зникнення цілих лісових масивів. Важливо зрозуміти, що питання боротьби з вирубкою лісу потребує негайного вирішення. Зрубати дерево не займає багато часу, а для  того щоб відновити ліс необхідно приблизно 70 років.

Сподіваємось, що "непохитний" чорний бізнес під час управління нового керівництва трансформується...

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі