Запорізька мерія розпочинає 36-мільйонний проєкт з реконструкції приміщень для архіву

Запорізька мерія розпочинає 36-мільйонний проєкт з реконструкції приміщень для архіву

Наприкінці своєї каденції Володимир Буряк розпочинає багатомільйонний проєкт з реконструкції приміщень місцевого архіву.

Вже добігає кінця термін перебування при владі мера та депутатів Запорізької міськради, сподіваємось, що восени, після місцевих виборів, ми побачимо у мерії нові обличчя, але поки що чинні чиновники продовжують розподіляти кошти місцевого бюджету на проєкти, на яких наостанок зможуть «нагріти руки».

Так, 24 липня КП «Управління капітального будівництва» Запорізької міськради оголошено відкриті торги із закупівлі робіт з реконструкції приміщень будівлі по вул. Рекордна, 31А / вул. Сталеварів, 4 в м. Запоріжжя під приміщення архівного управління, очікуваною вартістю понад 36 мільйонів гривень.

За даною адресою знаходиться будівля колишнього заводу «Рембыттехника», третій та четвертий поверх, які передані архівному управлінню Запорізької міської ради для розташування архівних сховищ.

Але, відповідно до пояснювальної записки начальника архівного управління Людмили Щербахи, приміщення площею 714,6 кв.м., розташовано по проспекту Соборний, 206  заповнені на 100%, а приміщення по вул. Рекордна, 31А не відповідають визначеним вимогам щодо зберігання документів в архівних установах та не можуть бути використаними за призначенням, тому потребують проведення реконструкції та приведення у відповідність до «Положення про умови зберігання документів Національного архівного фонду». Після проведення реконструкції площа сховищ, що буде введена в експлуатацію збільшиться на 2 481 м.кв.

Реконструкція приміщень будівлі по вул. Рекордна, 31А/вул. Сталеварів, 4 буде проведена в рамках міської цільової програми розвитку архівної справи у м. Запоріжжі на 2019–2021 роки, яка передбачає виділення з місцевого бюджету 42,7 мільйона гривень.

За умовами проєктно-кошторисної документації під час реконструкції необхідно здійснити:

- ремонт приміщень 3-го та 4-го поверхів;

- утеплення огороджувальних конструкцій 3-го та 4-го поверхів та покрівлі із заміною віконних блоків;

- реконструкцію внутрішніх інженерних мереж на 3-му та 4-му поверхах;

- реконструкцію теплового пункту;

- влаштування систем пожежної, охоронної сигналізації, пожежогасіння, вентиляції та кондиціювання;

- забезпечення телефоном, комп’ютерною мережею, інтернетом;

- забезпечення системою відеоспостереження.

- встановлення металевих грат з замком на дверях сходових клітин 3-го та     4-го поверхів.

- утеплення фундаменту;

- утеплення огороджувальних конструкцій 1-го та 2-го поверхів із заміною вікон;

- реконструкція систем опалення 1-го та 2-го поверхів будівлі;

- влаштування захисної споруди для протирадіаційного укриття.

За умовами тендерної документації реконструкція повинна бути закінчена до 31 грудня 2022 року. Аукціон відбудеться 10 серпня, саме тоді уповноваженою особою КП «Управління капітального будівництва» буде визначено переможця, з яким  укладуть договір на виконання цього багатомільйонного проєкту. 

Як відомо, саме момент визначення переможця тендеру та підписання договору має найбільші корупційні ризики, коли підряд може потрапити до «правильної» компанії, тому чиновники Запорізької міськради і намагаються провести тендер до місцевих виборів, поки мають вплив на цей процес.

Хто має сумніви у наших висновках відвідайте Правобережний пляж, який за 55 мільйонів гривень реконструювали під час каденції Володимира Буряка, або прогуляйтеся у Ландшафтному парку на Набережній, на будівництво якого з  місцевого бюджету виділили понад 13 мільйонів гривень.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі