Міськрада пропонує надати додаткові права по мільйонному кредиту директору запорізького аеропорту в обхід мерії

Міськрада пропонує надати додаткові права по мільйонному кредиту директору запорізького аеропорту в обхід мерії

На сайті Запорізької міської ради з’явився проєкт рішення щодо внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 26.09.2018 №25 «Про надання місцевої гарантії». Зміни передбачаються у тому, що директору комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» або особі, що буде виконувати його обов’язки надається право укладання додаткових угод до чинного кредитного договору від «Укргазбанк», не запитуючі депутатів мерії.

Сума кредиту наразі складає 10 мільйонів доларів, або 265,5 мільйонів гривень по нинішньому курсу. Раніше передбачалось, що сума кредиту становитиме 13 мільйонів, депутати міськради проголосували за те, щоб взяти кредит на 5 років, під 7,5% річних, в якості застави банк запросив у міста комунальну власність, посадовці вирішили залишити центральний стадіон - «Славутич-Арена». Однак банк не дотримуючи слів видав всього 8. Тоді у пояснювальній записці йшлось:

«На теперішній час підприємством отримано кредитних коштів в обсязі 8,0 млн дол.США, що менше ніж передбачено умовами договору. У зв’язку із зазначеним погашення основної суми боргу почнеться у наступному році».

Нагадаємо, будівництво нового терміналу всього обійшлося в 1,1 мільярда гривень. Загальний кошторис зріс  на 500 мільйонів за півроку до завершення будівництва. Крім того, аеропорт оголосив про новий тендер на капітальний ремонт кабельної лінії «Запоріжжя - Ліве Тягова-КП" на 6 934 056 гривень.

За час будівництва, аеропорт також був замішаний у «брудних» справах. Співробітники СБУ мали низку підозр щодо зловживання службовим становищем стосовно експертизи перед ремонтом злітно-посадкової смуги за 35 млн грн та завищені вартості на будівельні матеріали на 7,3 млн грн.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі