Запорізька міська рада п'ять років вирішує чи давати землю під забудову аптеки

Запорізька міська рада п'ять років вирішує чи давати землю під забудову аптеки

Запорізька влада не може вирішити протягом п'яти років давати землю під будівництво аптеки чи ні.

За рішенням суду, Запорізька міська рада "протиправно діяла", оскільки впродовж п'яти років рішення про передачу земельної ділянки фірмі так і не було прийнято. Зараз місцева влада готується оскаржити рішення суду.

Про це повідомляє Запорізький центр розслідування.

В кінці 2014 року фармацевтична фірма «Роджерс» приватизувала будову на території 10-ої Запорізької міської лікарні та в березні 2015-го звернулася до міськради аби отримати права на оренду земельної ділянки під цю забудову. Цільове призначення ділянки по бул. Шевченка, 25, площею 0,025 га - для розміщення медично-діагностичного центру та аптеки.

Як повідомило позивачеві Управління з питань земельних відносин - потрібно підготувати певний пакет документів для оформлення, що й зробив приватник.

Після неодноразових запитів до міськради, в кінці 2016- го року «Роджерс» отримав відповідь, що на розгляді у міськради знаходиться проект рішення про затвердження земельної документації 10-ої міської лікарні. Після прийняття рішення планується передача в оренду планованої території.

Втім, у 2017 році приватнику повідомили, що остаточне рішення не було прийнято земельною комісією і тому не виносилося на розгляд сесії. Таку ж інформацію отримав «Роджерс» і в кінці 2018-го року.

У січні 2019 року вже у відповідь на адвокатський запит від фірми, отримана інформація, що це питання доручили додатково вивчити заступнику голови постійної комісії із земельних питань - Василю Полюсову. Але, в серпні 2019 року «Роджерс» на черговий запит, не отримав додаткової інформації про розгляд його питання.

Розглянувши докази сторін, суд вирішив визнати Запорізьку міськраду в бездіяльності. Відповідно до Земельного кодексу, протягом місяця, орган самоврядування повинен розглянути рішення про дозвіл на розробку земельної документації або надати обґрунтовану відмову.

У своєму позові «Роджерс» також просив суд зобов'язати винести питання на розгляд на найближчій сесії міської ради. У цій частині, суд не може встановлювати тимчасові рамки органам місцевої влади. Тому він приймає рішення зобов'язати міськраду ухвалити рішення з цього питання.

На сайті міської ради опубліковано розпорядження мера про оплату судового збору за подання апеляційної скарги на це рішення. Тобто, міськрада не згоден з рішенням суду і буде відстоювати свою позицію шляхом бюджетних коштів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі