Запорізька міська рада віддає підряди підставним фірмам?

Запорізька міська рада віддає підряди підставним фірмам?

Не секрет, що чимало запорізьких державних структур віддає замовлення "своїм" фірмам, пропонуючи відкат 30%. Внаслідок проведеного розслідування виявилось, що в Департаменті житлово-комунального господарства також зловживають зв'язками.

Як свідчить відеорозслідування, оприлюднене на сторінці "Запоріжжя NOW" у Фейсбук, в одній з багатоповерхівок по вул. Чумаченка дах будинку почав протікати вже через рік після капітального ремонту.  Так, фірма "Стройпром-Альянс" мала демонтувати стяжку та старе покриття, замінивши їх на нові. Але підрядник вирішив не витрачати багато часу та постелив нове покриття на старе. Коли "блискучий" ремонт став непридатним, місцеві мешканці почали скаржитись до міської ради та славнозвісного департаменту. Та марно.

Важливим є те, що на той час компанію очолював Микола Хованський, який надалі ще фігуруватиме в розслідуванні.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року Павлівська сільська рада замовила у компанії "Аквілон 99" ремонт опалювальної системи на встановлення котельні для будинку творчості вартістю 2,5 млн грн. Тоді правоохоронці зацікавились роботами фірми, адже, при наявності факту розтрати бюджетних коштів, встановити їх вартість не вдалося.

У межах кримінальної справи співробітники поліції провели обшуки за двома адресами, вказаними в документації, але і там не знайшли слідів. Керівника фірми Андрія Рязанцева також не знайшли, але розшукали його матір, яка дуже здивувалася його посаді, адже він відзначався асоціальним способом життя. Можливо, мати очільника здивувалась би ще більше, якби дізналась, що "Аквілон 99" виграв тендерів на суму понад 22 млн грн. Улюбленим замовником фірми є Департамент ЖКГ міської ради.

Крім цього, Андрій Рязанцев володіє ще однією фірмою - "Альфа пром актив", яка виграла в березні тендер на ремонт КПП у військовій частині Нацгвардії 3029 на суму 50 тис. грн. А у лютому компанія виконала ремонт казарми №3 у цій же військовій частині на 2 млн грн.

Та яке відношення ця фірма має до неякісно відремонтованого даху по вул. Чумаченка? 

Після того, як правоохоронці почали розслідувати справи фірми "Аквілон 99", її директором став той самий Микола Хованський. Він є керівником ще 77 товариств по всій країні. Це може свідчити про те, що і Хованський, і Рязанцев є підставними особами.

Натомість, засновником "Аквілон 99" є Олександр Семивол. Також він володіє фірмами "Аквілон 2017" та "Каратбуд ЛТД", а також уповноваженою особою "Мастех". В одному з цих фірм простежується зв'язком з Геннадієм Івахненком.

У вересні 2017 року фірма "Аквілон-99" виграла тендер на ремонт даху Мар'янівського навчально-виховного комплексу Михайлівського району Запорізької області за 3,165 млн грн. Єдиним конкурентом компанії було ТОВ "Ворк крафт", яке належить Геннадію Івахненку.

Під час виконання ремонтних робіт фірма використовувала утеплювач вартістю 4123 грн за м. куб. у той час, як цей же утеплювач можна було придбати за 2534 грн. за м. куб. 

Також фірма стала власником тендеру на ремонт покрівлі одного з будинків по пр. Соборному вартістю 2,2 млн грн. Конкурентом фірма був "Мегастрой", власником якого є Сергій Терешин - керівник фірми "Стройпром-Альянс". Контактний номер цієї фірми збігається з номером ще одного товариства Семивола - "Аквілон 2017". Також він Терешин є директором фірми "Ворк Крафт" - того самого конкурента "Аквілон 99".

Взагалі, у фірми "Аквілон 99" не дуже добрі відносини з ремонтом дахів. У березні минулого року компанія виступала субпідрядником під час ремонту дахів на двох будинках (вартістю 667 та 632 тис. грн). Роботи були виконані, але згодом поліція встановила, що їх обсяг був меншим за необхідний на 153 тис. грн. Кримінальну справу правоохоронці завели на "Моноліт Січ", директором якої був Сергій Євтушенко. Після невдалого підряду директор фірми змінився на вже відомого Микола Хованського.

Усі названі фірми мають на своєму рахунку відкриті кримінальні провадження. Але це не завадило Департаменту ЖКГ співпрацювати з сумнівними компаніями. 

Держструктура намагається відмовити чесним підрядникам, використовуючи будь-які аргументи, в обличчі заступниці Департаменту Олени Матказіної. Звичайно, нічого не проходить повз і самого директора Сергія Польового. За даними розслідування, закрити очі керівництву Департаменту можуть 30% відкату від замовлення.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі