Запорізька міськрада дозволила забудову АЗС в житловій зоні

Запорізька міськрада дозволила забудову АЗС в житловій зоні

В кінці лютого Запорізька місцева прокуратура № 1 звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування зазначеного рішення.

Виконавчий комітет Запорізької міської ради 23.09.19 вирішив затвердити Детальний план забудови частини території міста Запоріжжя в районі вул. Козачій. Метою розробки зазначеної містобудівної документації є обґрунтування можливості будівництва автозаправної станції в житловій забудові.

Як повідомляє прес-служба прокуратури в Запорізькій області, розроблений і затверджений Детальний план суперечить основним принципам містобудування, грубо порушує вимоги містобудівного, земельного та екологічного законодавства.

Зокрема, Детальний план громадське обговорення належним чином не пройшов, в зазначеному плані відстань від житлових будинків до запланованої АЗС, тобто потенційно небезпечного об'єкта, не відповідає санітарним і будівельним нормам. Також стратегічна екологічна оцінка зазначеного містобудівного документа здійснена з порушенням вимог чинного законодавства.
Більш того, значна частина території, по якій розроблено та затверджено Детальний план забудови належать землям лісового фонду.

Таким чином, прийняте виконавчим комітетом Запорізької міської ради рішення дозволяє будувати потенційно небезпечний об'єкт поруч з житловими будинками і становить реальну загрозу для мешканців прилеглих будинків і може привести до зміни цільового призначення частини земельної ділянки, що належить до земель лісового фонду.

У зв'язку з цим, прокуратура звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування зазначеного рішення. Зараз судом відкрито провадження у справі, судовий розгляд триває.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі