Запорізька міськрада закупить 15 тис. поштових марок на листування

Запорізька міськрада закупить 15 тис. поштових марок на листування

14 400 штук поштових марок на суму 168 000 грн закупить Запорізька міськрада. Договір про закупівлю від 15 квітня можна знайти на сайті Prozorro.

Покупець – Запорізька міськрада, продавець – акціонерне товариство «Укрпошта», джерело фінансування – місцевий бюджет. Згідно з  договором, міськрада закупила 4800 штук поштових марок F, вартість однієї – 17 грн. А також 9 600 штук поштових марок V вартістю 9 грн за штуку.

Договір  одним учасником через відсутність альтернативи

Закупівля проведена  з одним учасником через відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку. Тому договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи, йдеться в обґрунтуванні застосування переговорної процедури на сайті Prozorro:  «Відповідно до Закону України «Про поштовий зв’язок» поштова марка – державний знак, виготовлений у встановленому законодавством порядку із зазначенням його номінальної вартості та держави, який є засобом оплати послуг поштового зв’язку, що надаються національним оператором. Поштові марки захищені відповідними ступенями захисту. Ч. 3 ст. 15 Закону України «Про поштовий зв’язок» передбачено, що національний оператор має виключне право на видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок, маркованих конвертів і карток, а також виведення їх з обігу. Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про національного оператора поштового зв’язку» виконання функцій національного оператора поштового зв’язку покладено на АТ «Укрпошта». Таким чином Акціонерне товариство Укрпошта набуло виключне право на видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок, маркованих конвертів, карток, а також виведення їх з обігу».

За кордоном – великий відсоток комунікацій в електронному форматі

 Яка ситуація з  паперовою кореспонденцією в органах місцевого самоврядування за кордоном?

Так, з досвіду Польщі та Чехії в цілому, великий відсоток від комунікацій займає електронний формат. У Польщі все відбувається через систему EPUAP. Відсоток електронного формату залежить від місцевої ради, типу установи та питань, з якими звертаються. Якщо електронний підпис обов’язковий, тоді це про EPUAP. Все, що вам потрібно, – це електронна пошта.

Винятки становлять, наприклад, додаток до місцевого плану – тоді лише на папері та з підписом. Тобто комунікація між відомствами, де немає потреби в печатках на папері – все через систему. Щодо спілкування  громадянами – поштою чи електронною адресою, – це вирішують залежно від запиту. В Україн проблема паперового  листування  частково може вирішитись в Єдиній системі електронного документообігу при користуванні електронними цифровими підписами, для прикладу.

А поки діджиталізація не дібралась в наші «терні», з державної кишені ми втрачаємо сотні мільйонів через бюрократію.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі