Запорізька міськрада замовила послуги пожежної безпеки фіктивному підприємству

Запорізька міськрада замовила послуги пожежної безпеки фіктивному підприємству

Життя й здоров’я учнів та педагогів під загрозою, Запорізька міська рада замовила багатомільйонний протипожежний захист навчальних закладів фіктивній фірмі без ліцензії.

Ми всі пам’ятаємо трагедію, яка трапилась у грудні 2019 року в одеському коледжі, коли у пожежі через займання побутового електричного обладнання загинули 16 людей.

«Люди не могли евакуюватися, бо один із виходів був зачинений. Керівництво та персонал коледжу не забезпечили протипожежний захист приміщення. До того - свідомо порушували норми пожежної безпеки, зокрема, щодо утримання евакуаційних шляхів та експлуатації електрообладнання», - такі висновки урядової комісії.

З цього часу, з метою унеможливлення подібних випадків у майбутньому, пожежній безпеці у навчальних закладах приділяється посилена увага, але на місцях з цього зробили прибутковий бізнес.

Так, Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради та підпорядкованими йому територіальними відділами освіти у районах у період березень – квітень було укладено 33 договори вартістю 3,2 мільйона гривень з ТОВ «Автометтрейд ЛТД». Зазначимо, що всі закупівлі було проведено за спрощеною процедурою без проведення аукціону, у електронній системі «Прозоро» оприлюднено тільки звіт про укладені договори.

Замовники:

Організатор

Кіль-ть договорів

Поточна сума договорів

Територіальний відділ освіти Вознесенівського району департаменту освіти і науки

6

810 822,68

Територіальний відділ освіти Олександрівського району департаменту освіти і науки

6

597 399,85

Територіальний відділ освіти Дніпровського району департаменту освіти і науки

5

494 997,82

Територіальний відділ освіти Хортицького району департаменту освіти і науки

5

459 716,98

Департамент освіти і науки Запорізької міської ради

5

448 391,77

Територіальний відділ освіти Заводського району департаменту освіти і науки

4

303 751,32

Територіальний відділ освіти  Шевченківського району  департаменту освіти і науки

2

125 000,00

   

3 240 080

За умовами укладених договорів ТОВ «Автометтрейд ЛТД» повинно надати навчальним закладам послуг з поточного ремонту евакуаційних шляхів, ремонту трубопроводу системи протипожежного водопостачання та вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій будівель навчальних закладів.

За даними сервісу OpenDataBot, ТОВ «Автометтрейд ЛТД» було засновано лише за три місяці до участі у тендерах, основний вид діяльності: неспеціалізована гуртова торгівля, уставний капітал 1 000 гривень, директор, він же засновник Руслан Солодюк.

Зазначимо, що роботи з вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій будівель Запорізької гімназії № 28, Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 та Запорізької загальноосвітньої школи 1-ІII ступенів № 37, які повинно виконати ТОВ «Автометтрейд ЛТД» внесені у Перелік послуг і робіт протипожежного призначення, що підлягають ліцензуванню, для виконання вказаних робіт компанія повинна мати ліцензію.

За даними Ліцензійного реєстру електронних ліцензій, оформлених відповідно до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», ТОВ «Автометтрейд ЛТД» не отримувало зазначену ліцензію, відповідно підрядник не має права виконувати вказані роботи.

Однією умовою отримання ліцензії на протипожежну діяльність є наявність у керівника компанії профільної освіти і стажу роботи (від 3 до 5 років залежно від виду ліцензії). За нашою інформацією, двадцятидворічний директор ТОВ «Автометтрейд ЛТД» Руслан Солодюк не має ані освіти, ані стажу роботи.

Підтвердження відповідної кваліфікації, а також наявність необхідних знань та досвіду у Руслана Солодюка ми також не знайшли. Але у відкритих джерелах з’ясували, що незважаючи на юний вік Руслан Солодюк неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності. Вперше у 2018 році, вироком Запорізького районного суду Запорізької області він був визнаний винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України і отримав покарання у вигляді одного року позбавлення волі. Судимість отримав за таємне викрадення у 2018 році металевих сходів вагою 144 кг, які належали Юрію Рєзникову.

У 2019 році Руслан Солодюк наніс тілесні ушкодження Івану Павленку, чим вчинив ще один злочин. На даний час у Запорізькому райсуді Запорізької області розглядається кримінальне провадження №12019080230001311 від 26.11.2019 р., по обвинуваченню Руслана Солодюка за ч. 2 ст. 125 КК України (Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності).

На нашу думку, посадові особи Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради уклавши угоди з фіктивною компанією, яка не має ліцензії на протипожежну діяльність вчинили службовий злочин  та піддали небезпеці життя й здоров’я учнів та педагогів. Також необхідно встановити осіб, які зареєстрували фіктивну компанію, на рахунки якої перераховують бюджетні кошти без проведення відповідних робіт, на неодноразово засудженого Руслана Солодюка.

Навчальні заклади Запорізької міської ради в яких було замовлено роботи протипожежного призначення:

 • Запорізька загальноосвітня школа 1-ІII ступенів № 1;
 • Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20;
 • Запорізька загальноосвітня школа І-ІII ступенів № 37;
 • Запорізька загальноосвітня школа №61;
 • Запорізька загальноосвітня школа №69;
 • Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 72;
 • Запорізька загальноосвітня школа № 85;
 • Запорізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №100;
 • Запорізька загальноосвітня школа І—111 ступенів «Основа»;
 • Навчально-виховний комплекс "Барвінок";
 • Навчально-виховний комплекс "Мрія";
 • Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 280 "Родзинка";
 • Дошкільний навчальний заклад №297 "Здоров'ячок";
 • Дошкільний навчальний заклад № 25 "Горобинка";
 • Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 167 "Каштан";
 • Запорізький технічний ліцей;
 • Запорізький Академічний ліцей;
 • Запорізька гімназія № 2;
 • Запорізька гімназія №11;
 • Запорізька гімназія № 28;
 • Запорізький колегіум № 98.

Учні, які навчаються у перерахованих вище навчальних закладах, опинились у потенційній небезпеці, тому вважаємо, що батьки мають право вимагати від керівництва шкіл підтверджуючі документи та гарантію проведення протипожежних робіт ліцензованою компанією.

Просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинення посадовими особами Департамент освіти і науки Запорізької міської ради та ТОВ «Автометтрейд ЛТД»  кримінального правопорушення відповідальність за яке передбачена статтею 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та статтею 366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення» в порядку ст. 214 КК України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі