Запорізька обласна адміністрація не підтримує лікарні під час пандемії: депутати б’ють на сполох

Запорізька обласна адміністрація не підтримує лікарні під час пандемії: депутати б’ють на сполох

Лідери депутатських фракцій Запорізької обласної ради, вимагають від ЗОДА перерозподілу коштів з обласного бюджету на потреби лікарень регіону та міста.   

Під час засідання Погоджувальної ради директори 18 комунальних некомерційних підприємств, розповіли про катастрофічну ситуацію у медичних закладах, яка складається у наслідок медичної реформи, яка набирає чинності відсьогодні, 1 квітня. Новий формат роботи позбавляє права директорів нараховувати зарплатню працівникам.

«Через коронавірусну інфекцію припинено планову госпіталізацію пацієнтів. Під заборону потрапило й проведення планових оперативних втручань. Відповідно, лікарні не мають права надавати медичні послуги, за які Національна служба здоров’я України мала б перераховувати кошти. В обласній клінічній лікарні вже сьогодні близько 300 працівників знаходяться у відпустках власним коштом. І ми не впевнені, що ці фахівці колись повернуться на робочі місця», - окреслив ситуацію директор КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради Ігор Шишка.

Крім того, медики зазначають, що у лікарнях відсутні засоби індивідуального захисту, якими їх повинна підтримувати місцева влада, під час всесвітньої пандемії. Навіть за даними закупівель у «Прозоро», з бюджетом у 2,4 мільйона гривень, Запорізька область придбала тільки один апарат штучної вентиляції легенів. Для прикладу Вінниця з бюджетом у 1,4 мільйона гривень, закупила - 4 апарати, а Чернігівська область за 1,6 мільйона, придбала 5 апаратів.

Обласні депутати нагадують, чому губернатор Віталій Туринок, залишається осторонь від явної проблеми, що загрожує життю запоріжан, натомість коштом бюджету продовжуються будівельні роботи фонтанів, скверів, площ, тощо. Так що у пріоритеті у виконавчої влади, інфраструктура або утримання медичних закладів, дефіцит коштів, яких, наразі становить  350 мільйонів гривень.

"Сьогодні губернатор і його заступник сказали, що можна дати тільки 110 мільйонів гривень, а ще 300 мільйонів, необхідних для фінансування, немає. Що потрібно робити? Держава повинна давати субвенцію ... Тобто з 1 квітня жодна лікарня в Запорізькій області не зможе себе утримувати. І це під час пандемії ", - заявив депутат Юрій Ружин.

Тому, народні обранці наполягають на проведенні позачергової сесії облради та вимагають від ЗОДА негайного внесення свого бачення, з яких джерел фінансування можна перенаправити кошти на заклади охорони здоров’я та інші стратегічні для життя запоріжців об’єкти.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі