Запорізька облдержадміністрація нагадує про необхідність щеплення для першачків

Запорізька облдержадміністрація нагадує про необхідність щеплення для першачків

Запорізька ОДА нагадала батькам майбутніх першокласників про необхідність щеплення, аргументувавши це посиланням на інформацію МОЗ.

Відповідно до календаря профілактичних щеплень, який затверджено Міністерством охорони здоров’я України, дитина у 6 років має бути вакцинована двома дозами від кору, паротиту, краснухи; п’ятьма дозами вакцини від дифтерії та правця; п’ятьма дозами від поліомієліту.

Наразі наявність щеплень за календарем є обов’язковою вимогою для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний суд України.

За статистичними данними, в Україні неймовірно низький рівень вакцинації, однак щеплення – єдиний надійний захист від кору, дифтерії, правця, особливо якщо у регіоні зафіксовані непоодинокі випадки захворюваності.

За даними Запорізького обласного лабораторного центру, за останній тиждень зафіксовано 7 випадків кору в містах Запоріжжя, Бердянськ та Мелітополь, а також у Запорізькому районі. Загалом від початку року та за станом на сьогодні в області зареєстровано 857 випадків кору, серед яких 222 -  у дітей.

У МОЗ запевняють, що в усіх областях України є безоплатната якісна вакцина для профілактикизгаданихзахворювань. Переглянути знаявністьвакцин у вашому регіоні можна за посиланням.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі