Запорізька поліція взялася за стару справу з переплатою за онкообладнання

Запорізька поліція взялася за стару справу з переплатою за онкообладнання

ГУНП у Запорізькій області повідомило про підозру ТОВ “Біосенс”, обвинувачуючи фірму в понаднормовій надбавці ціни у 2% при продажі лінійного прискорювача онкодиспансеру.

Про це повідомили у виданні "Наші гроші. Запоріжжя" з посиланням на ухвалу Орджонікідзевського районного суду від 2 березня.

За матеріалами справи, КУ “Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер” придбав у 2018 році у ТОВ “Біосенс” медичний лінійний прискорювач з комплексом обладнання для оснащення радіотерапевтичного відділення вартістю 64,8 млн грн.

Перевіривши закупівлю, Північний офіс Держаудитслужби України встановив, що ТОВ “Біосенс” застосувало надбавку розрахунково в 12,0 % при максимально дозволеному розмірі 10 %. Зазначається, що це є порушенням п.п. 2 п. 1 постанови Кабміну України “Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення”  та призвело до завищення вартості товару розрахунково на 1,1 млн грн.

У зв'язку з цим слідчі звернулися до суду за відкритим кримінальним провадженням для вилучення оригіналів низки документів ТОВ “Біосенс” за вказаною закупівлею. У свою чергу, представники фірми заперечували проти вилучення документів і просили суд надати можливість зробити лише копії, оскільки вказані документи використовуються у діяльності фірми. Суд задовольнив прохання фірми.

Варто зазначити, що відповідне провадження раніше розслідувало запорізьке СБУ з підозрою на збитки від закупівлі на 10,7 млн грн. Тоді на митниці вартість прискорювача задекларували на рівні 45 млн грн. Крім того, фірма придбала це обладнання у нерезидента за 54 млн грн.

Новий очільник запорізького СБУ Борис Безрукий з цього провадження прибрав статтю про державну зраду – через відсутність складу злочину. Як зазначив сам голова СБУ у Запоріжжі, справа була знову відкрита до його призначення.

За день до призначення Бориса Безрукого слідчі у звіті голови СБУ Івану Баканову доводили, що справа про держраду в Запоріжжі обґрунтована.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі