Запорізька поліція «зацікавилась» ремонтом Запорізької обласної клінічної лікарні

Запорізька поліція «зацікавилась» ремонтом Запорізької обласної клінічної лікарні

На жаль, тема корупції та розкрадання бюджетних коштів невичерпна у нашій країні. Кошти, які могли бути направлені на лікування людей, покращення умов перебування пацієнтів у лікарні – осідають у кишенях недобросовісних керівників та підприємців. Одним з таких прикладів є ремонт поліклініки Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні.

У травні 2018 року комунальна установа «Спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Дитинство» Запорізької обласної ради, оголошує тендер на проведення  капітального ремонту та термомодернізації з утепленням лікувального та поліклінічного корпусів КУ «ЗОКДЛ» на суму 25 966 138 грн. Заявки на участь подало три підприємства:

За висновком тендерного комітету, ТОВ «Іоліт» запропонувало найнижчу ціну, а ТОВ «Базіс ХХІ» не відповідає кваліфікаційним критеріям: за наявністю обладнання й матеріально-технічної бази, та працівників відповідної кваліфікації й досвіду роботи. 

Переможцем обрано ТОВ «Гарант-Строй 2007», з яким укладений договір  № 35/18 від 07.06.2018 на проведення робіт.

Як з’ясувалось, слідчим управлінням Вознесенівського відділення поліції Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області відкрито кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 42018081060000117 від 28.09.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

В ході досудового слідства, виявлено, що посадові особи КУ «Спеціалізоване територіальне медичне об`єднання «Дитинство» ЗОР, за попередньою змовою із посадовими особами ТОВ «Гарант-Строй 2007», вчиняють дії, направлені на заволодіння державними коштами. Слідчі отримали акти приймання виконаних будівельних робіт, згідно з якими у 2018 році виконано роботи на суму 8 804 281,78 гривень. На початку січня 2019 проведено огляд на об`єкті будівництва та встановлено, що зазначені роботи виконані не в повному обсязі та з матеріалів, які не відповідають проектній документації. Крім того, було встановлено, що кошти переказані на рахунок оплати, були отримані на розрахунковий рахунок ТОВ «Гарант-Строй 2007». Досудове слідство за даними фактами триває.

Більш того, КУ «СТМО «Дитинство» ЗОР, 6 листопада поточного року оголосило новий тендер на закупівлю робіт з капітального ремонту та термомодернізації з утепленням лікувального та поліклінічного корпусів об’єктів КУ «ЗОКДЛ» на суму 7 624 880,00 грн.  Єдиним учасником та переможцем стало ТОВ «Гарант-Строй 2007».

Цікавою є й діяльність самої комунальної установи «Спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Дитинство» Запорізької обласної ради.  До складу установи входять наступні медичні заклади:

  • Комунальна установа «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня»;
  • Комунальний заклад «Мелітопольський дитячий санаторій»;
  • Комунальна установа «Молочанський дитячий санаторій»;
  • Комунальний заклад «Обласний дитячий багатопрофільний санаторій».

Виникає питання: навіщо за наявності головних лікарів закладів обласного управління охорони здоров’я, створювати ще одну адміністративну установу? Ймовірно, причина полягає в освоєнні бюджетних коштів та повний контроль над ними? На сьогодні, за даними інтернет-ресурсу YouControl, установа знаходиться в стані припинення.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі