Запорізька садиба нащадка князя Київського

Запорізька садиба нащадка князя Київського

Вже не вперше наша редакція знайомить читачів, з архітектурними пам’ятками Запоріжжя, які знаходяться у вільному доступі, де можна розглянути усю красу історичного місця. Біля Запоріжжя, у селі Біленьке, розташувався будинок дворянина Михайла Миклашевського, який донині прекрасно зберігся. Сьогодні в ньому знаходиться сільська школа.

У другій половині XVIII ст. поблизу річки Біленької було засновано відповідне село, перші згадки про яке зустрічаються в документах 1770-го року. Тут оселилися запорізькі козаки і селяни-кріпаки з Чернігівщини.

У 1802 році з переходом села у володіння колишнього губернатора Малоросії Михайла Павловича Миклашевського, воно вступає в новий етап свого розвитку. Тут оселилися ще 495 кріпаків з Полтавської губернії і вже в 1848 р у маєтку  діяли бондарський і дігтярний заводи.

За проектом приїжджих архітекторів була збудована і дворянська садиба, що чудово збереглася до теперішнього часу. Проект губернського архітектора Ф. Гагена виконаний у популярному в ті роки псевдоруському стилі і доповнений рисами неоренесансу і східними мотивами. На території садиби був розбитий розкішний англійський парк з фонтанами і чудовою панорамою.

Миклашевські - старовинне українське дворянський рід, який бере початок від Великого князя Київського Мстислава, сина Володимира Мономаха, і від литовського князя Гедиміна. Сам Михайло Павлович на державній службі відзначився під час придушення польського повстання Тадеуша Костюшки, за що в 1796 році був призначений імператором Павлом 1 волинським губернатором, а в 1797 році - малоросійським. У 1806-1807 роках Михайло Павлович Миклашевський командував Катеринославської військовою дружиною.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі