Запорізька влада дозволила фірмі Кальцева будувати котеджі на Великому Лузі

Запорізька влада дозволила фірмі Кальцева будувати котеджі на Великому Лузі

Під час засідання виконавчого комітету міської ради було погоджено документацію на будівництво котеджів на території Великого Лугу. Зазначається, що будівничі роботи будуть виконані фірмою Володимира Кальцева.

Так, відповідна земельна ділянка площею 6,8 гектара розташована за адресою вул. Ленська, 10а. Раніше ця територія належала дитячому табору "Орлятко", проте після закриття закладу землю віддали для будівництва житлових приміщень. Наразі на ній розташовані напівзруйновані будівлі.

Ще у травні минулого року фірма "Бізнес Олімп" отримала дозвіл на зміну цільового призначення ділянки та розробку документації. Згідно з проєктом, компанія планує ліквідувати будівлі, зробити благоустрій території, збудувавши після цього містечко з котеджами та зонами спорту і відпочинку. 

Зазначається, що фірма зареєстрована на Олександру Киреєву, співзасновницю ТОВ "Торговий дім "АК Ритм", бенефіціарами якого є родина Кальцевих.

Раніше ми писали, що міська влада через кулуарні домовленості із бізнесом, не винесла на сесію міськради та приховала від розгляду депутатів питання щодо доцільності забудови території колишнього піонерського табору «Орлятко», що знаходиться на березі Дніпра та є зоною рекреації. Так, в негласний спосіб було віддано комунальну власність на забудову компанії Володимира Кальцева.

Крім того, команда ГО «Справжні дії» намагалась захистити цю ділянку від забудови. На сайті громадської організації була розміщена петиція, яка зібрала 1000 підписів (з необхідних 700). Відповідно до ЗУ «Про звернення громадян», петиція була направлена на розгляд до Запорізької міської ради. Проте у міськраді відповіли, що, оскільки відсутні прізвища підписантів – петиція не приймається на розгляд.

ГО «Справжні дії» направили звернення до Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо порушення ЗУ «Про звернення громадян». Після публікації відповідної новини на сторінці ГО «Справжні дії» у Фейсбук наступного ж дня з’являється проєкт рішення стосовно ділянки. Мабуть, міська влада вирішила не ризикувати та швидше прийняти рішення, оскільки представник омбудсмена у східному регіоні може зобов’язати розглядати петицію та розмістити її на сайті міськради. Якщо цю петицію підтримали на сайті громадської організації, очевидно, що її підтримають і містяни.

Однак, це не перший випадок, пов'язаний із посяганням фірм Володимира Кальцева на землі Запорізької області. Нещодавно Департамент архітектури Запорізької міськради вніс майбутній багатоповерховий комплекс до реєстру містобудівних умов та обмежень. Мова йде про ділянку площею 0,8 гектара, розташовану неподалік "Епіцентру" та багатоповерхових будівель за адресою вул. Українська, 2. Саме тут планують збудувати торговий центр і багатоповерхівку.

Директором фірми "Консалт Івент" є Денис Стокоз. Раніше Денис Ігорович був керівником компанії, яка виконувала реконструкцію Привокзальної площі. Бенефіціар будівництва - Олександр Уріх, фірма якого посягала на територію Сторічної водонапірної вежі.

До слова, "Консалт Інвест" належав Володимиру Кальцеву, який відомий не лише як народний депутат, а як особа, причетна до руйнування скверу Яланського.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі