Запорізька влада надала дозвіл на будівництво АЗС поблизу житлових будинків

Запорізька влада надала дозвіл на будівництво АЗС поблизу житлових будинків

На сайті Запорізької міської ради оприлюднено проєкт рішення щодо будівництва АЗС біля будинків по Набережній магістралі, а саме за адресою вулиця Козача 3.

Йдеться про ділянку (кад.ном .: 2310100000: 01: 005: 0107) площею 0,6 га за адресою Козача, 3, поруч з перетином Набережній магістралі й «Червоної річки».

Багато років поспіль орендує дану земельну ділянку фірма «Октан», однак тільки декілька років тому, представники запросили дозвіл, щоб на цьому місті запланувати будівництво нового проєкту.

Як йдеться у пояснювальній записці, навколишнє природне середовище ділянки, стосовно якої розробляється детальний план, перебуває в задовільному стані. Гранично допустимі концентрації шкідливих речовин у повітряному просторі та родючому шарі ґрунтів не виявлені. Тому не бачать перепон відмовити.

Тому з 26 лютого 2019 року можновладці дали старт щодо підготовки справи згідно із законодавством, провели слухання, направили проєкт будування до Департаменту охорони здоров’я та департаменту екології та природних ресурсів. А зі всіма готовими результатами, хутко опублікували на сайті мерії та у газетах «Верже» та «Запорізька правда».

Втім ця справа має свій гіркий присмак.

Як роз’яснюють у Запорізькому центрі розслідувань, по державному будівельному нормативу, розробку ДПТ в населених пунктах можна проводити на цілісні структурні елементи, які «обмежуються магістралями, вулицями, інженерними мережами та елементами ландшафту».

Саме тому при розробці плану повинні були включити хоча б сусідні прилеглі будинки за адресою Козача, 3 і Козача, 1.

По-друге, за нормами безпеки, зазначеним в ДБН Б.2.2-Х: 201Х «Планування й забудова територій» відстань від АЗС до житлових будинків, в такому випадку між будинками має бути відстань не менше ста метрів.

Однак, на такій відстані знаходиться тільки лівий нижній кут ділянки, на якому заправка не поміститься. А значить запланована АЗС буде перебувати на небезпечному відстань від будинків №3 і №1. Важливим є і розташування дерев від АЗС.

Відповідно до закону, вони повинні бути на відстані мінімум 15-25 метрів від заправки, проте вони знаходяться всього в 10 метрах від майбутньої АЗС.

Остаточне прийняття рішення затвердять у серпні.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі