Запорізька влада відмовила у розгляді петиції проти забудови на Великому Лузі

Запорізька влада відмовила у розгляді петиції проти забудови на Великому Лузі

Новина про рішення Запорізької міської ради від 30.10.2019 № 37/65 ТОВ «Глобал 2018» надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення (зміна цільового призначення) земельної ділянки по вул. Ленській, 34 для розташування житлової котеджної й блокованої забудови та подальшої передачі її в оренду викликало супротив громадян.

За нашою інформацією, міська влада через кулуарні домовленості із бізнесом, не винесла на сесію міськради та приховала від розгляду депутатів питання щодо доцільності забудови території колишнього піонерського табору «Орлятко», що знаходиться на березі Дніпра та є зоною рекреації. Так, в негласний спосіб було віддано комунальну власність на забудову компанії Володимира Кальцева.

Для захисту власності запоріжан від неправомірного розкрадання, ГО «Справжні дії» підготувало петицію «Про недопущення забудови території рекреаційного призначення на узбережжі р. Дніпро ТОВ «Бізнес Олімп» та скасування рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради №202/2 від 27.05.2019, як такого, що винесено кулуарно та всупереч до вимог Закону».

Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про звернення громадян», ГО «Справжні дії» забезпечила:

  • безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;
  • електронну реєстрацію громадян для підписання петиції;
  • недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина;
  • фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином.

За два місяці її підтримало тисяча містян. Відповідно до ст.23 Закону України «Про звернення громадян», ГО «Справжні дії» направила лист до мера Запоріжжя з проханням розглянути у встановленому порядку електрону петицію громадянина Кисельова Максима Миколайовича як таку, що набрала необхідну кількість голосів та розмістити її на офіційному веб-сайті Запорізької міської ради. На що активісти отримали відповідь, що у листі не вказано прізвища тисячі підписантів, а на веб-порталі, на якому розміщена петиція, відсутні прізвища тих хто її підтримав.

Відкриваємо Закон України «Про звернення громадян» і бачимо вимоги до петиції, збір підписів до якої здійснювався через веб-сайт громадського об’єднання:

Переходимо на веб-сайт ГО «Справжні дії», розділ петиції і під е-документом бачимо кількість та перелік тих, хто підтримав дану петицію, бачимо їх імена та по батькові.

Такі ж самі вимоги до петиції висуває і виконком Запорізької міської ради. Жодної згадки про необхідність зазначення прізвища підписанта.

Відповідна петиція не перша, яку ГО «Справжні дії» направляє до органів влади. У березні цього року е-документ «Щодо заборони продажу та використання торговельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів, була направлена на розгляд до Кабінету Міністрів України. Її прийняли та опублікували на офіційному веб-порталі уряду. Виходить, що звернення, оформлені однаково, уряд прийняв та опублікував, а міськвиконком Запоріжжя - ні.

Втім, якщо на сайті Запорізької міської ради оприлюднять рішення стосовно передачі земельної ділянки, що розташовується у рекреаційній зоні, підприємствам Володимира Кальцева, то це стане перепоною. Особливо, сьогодні, коли фактично розпочалась передвиборча кампанія до місцевих виборів, і проявляти «темні сторони» власної роботи та кооперації з бізнесом посадовці не бажають.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі