Запорізька влада ввела карантинні заходи: деталі

Запорізька влада ввела карантинні заходи: деталі

Запорізьке товариство влади офіційно визнали про запровадження на території нашої області надзвичайного стану.

Так, сьогодні, на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області ьуло прийнято відповідне рішення.

Відповідний протокол опинився в розпорядженні видання "Факти Запоріжжя".

На засіданні головував очільник ЗОДА Віталій Туринок. Із присутніх членів комісії: директорка Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко, в.о. директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» - головного державного санітарного лікаря Запорізької області  Роман Терехов, директор Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Володимир Шлея.

В ході засідання вирішено:

- керівником з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня призначити першого заступника голови облдержадміністрації  Івана Федорова;

- створити штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня;

Крім того, першому заступнику голови облдержадміністрації, керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня Івану Федорову:

- призначити начальником Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторію Клименко;

- визначити структуру та персональний склад Штабу;

- визначити місце роботи та розгортання Штабу – зал 300 обласної державної адміністрації.

Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, міським, сільським та селищним головам  об'єднаних територіальних громад Запорізької області:

- посилити контроль за виконанням попередніх рішень комісії (протокол №5 від 12.03.2020, №6 від 16.03.2020, №7 від 17.03.2020);

- забезпечити організацію та роботу штабів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

- забезпечити роботу суб’єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності із запровадженням режиму роботи з розрахунку один відвідувач на 10 кв. метрів площі торговельного (операційного) залу за умови дотримання дистанції між ними не менш як                1,5 метри із встановленням спеціальних позначок;

- визначити осіб, які потребують стороннього догляду (у т.ч. осіб з інвалідністю) з метою забезпечення їх предметами першої необхідності (продукти харчування, засоби гігієни, ліками тощо) та взяти їх під контроль на період дії карантину.

Зазначається, керівникам обласних спеціалізованих служб цивільного захисту  привести підпорядковані служби у готовність до виконання функціональних завдань за призначенням. А Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації підготувати проект розпорядження голови облдержадміністрації про призначення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня та утворення регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України»  спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації:

- ввести в дію план реагування на медико-біологічні захворювання;

- спільно з керівниками медичних закладів, які задіяні у ліквідації гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом                SARS-CoV-2 підготувати відповідні документи, що підтверджують необхідність виділення коштів з резервного фонду Державного Бюджету України на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня.

- організувати роботу медичного персоналу в визначених госпітальних базах для надання медичної допомоги пацієнтам з хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2, вахтовим методом терміном по 10 діб з подальшим направленням на самоізоляцію на 14 діб, за відсутністю показань до госпіталізації.

 Начальнику ГУ ДСНС України у Запорізькій області:

- підготувати розгортання мобільного пункту управління для роботи штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в районі, визначеному керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

- забезпечити надання до ДСНС України повідомлення (форма НС-1) щодо визначення надзвичайної ситуації регіонального рівня на території Запорізької області.

Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації на підставі пп. 9.3  п. 9 цього рішення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету» підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів з резервного фонду Державного Бюджету України на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня.

Департамент промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації повинен:

- сприяти впровадженню для працівників медичних закладів Запорізької області перепусток для позачергової посадки в міський громадський транспорт;

- відпрацювати з правоохоронними органами погодження маршрутів регулярних спеціальних перевезень працівників медичних закладів в приміському сполученні.

В.о. директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» -  Головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов зобов'язаний  посилити епідемічний контроль на території Запорізької області.

Запорізькій міській раді розглянути та опрацювати питання щодо передачі до  КНП «Обласна інфекційна лікарня» ЗОР  7 апаратів штучної вентиляції легень.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі