Запорізьке підприємство фальсифікувало документи для отримання землі під будівництво електростанції

Запорізьке підприємство фальсифікувало документи для отримання землі під будівництво електростанції

Міськрада одним рішенням змінила адресу та цільове призначення земельної ділянки під ТОВ «Біогаз-Україна», пов’язане із Ростиславом Шурмою

 На сесії Запорізької міської ради у серпні було ухвалене рішення продовжити оренду земельної ділянки площею в 1,15 га, що знаходиться за адресою вул. Базова, 10в, біля полігону твердих побутових відходів №1 у Шевченківському районі.

У п.1 зазначеного рішення йдеться про припинення права оренди земельної ділянки (кадастровий № 2310100000:07:052:0360) за адресою місто Запоріжжя, вул. Базова, 10-в, яка була надана ТОВ «Біогаз-Україна» для розташування сонячної енергогенеруючої електричної станції. Це, ймовірно, може свідчити про те, що з 31 жовтня 2018 року ТОВ «Біогаз-Україна» користувалось земельною ділянкою протиправно, всупереч її цільовому призначенню, аж до 28 серпня 2019 року.

Пункт 2 зазначеного рішення містить вже іншу адресу земельної ділянки, а саме: м. Запоріжжя, вул. Базова 10-д. Хоча йдеться про ділянку із тим самим кадастровим номером.

При цьому, одним рішенням міськрада змінила не лише поштову адресу, але і цільове призначення земельної ділянки.

Отже, викликає кілька закономірних запитань. По-перше, коли ТОВ «Біогаз-Україна» вперше порушило закон та надало неправдиві документи до Запорізької міської ради? По-друге, щодо законності самого будівництва підприємством енергетичної установки, наявність якої підтверджується дозволом на викиди та фотографіями журналістів? І, зрештою, чи справді зазначені енергетичні установки спалюють біогаз, а не сміття з полігону?

Вочевидь, відповіді на ці питання повинні надати правоохоронні органи.

Зазначимо, що діяльність ТОВ «Біогаз-Україна» полягає у реалізації проектів по добутку та використанню біогазу з полігонів твердих побутових відходів у енергетичних цілях.

 

Полігон ТПВ №1, площею 47,07 га, знаходиться у використанні підприємства «Коммунсантрансекологія», що підконтрольне Ростиславу Шурмі.

На сьогодні, за наявними даними, ТОВ «Біогаз-Україна» вже отримало два дозволи на викиди. Перший був виданий Департаментом екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації у листопаді 2018 року на 4 стаціонарні джерела викидів, другий – у серпні цього року, але вже на 2 джерела.

Це свідчить про те, що принаймні один раз службові особи ТОВ «Біогаз-Україна» надали до Департаменту екології ЗОДА документи, в яких містяться неправдиві відомості, а саме, звіт з інвентаризації стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. А такі дії є кримінальним правопорушенням, що підпадає під санкції ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України.

Співвласником ТОВ «Біогаз-Україна» є Євген Штапура, який раніше працював на заводі «Запоріжсталь». Також власником компанії є «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геліос», кінцевий бенефіціар якого Антон Діденко –  колишній помічник депутата Запорізької міськради і голови бюджетної комісії Руслана Божко. Ще одним співвласником компанії є Андрій Шерстнєв – директор ТОВ «Вельтум Україна», що займається вивозом сміття.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі