Запорізьке підприємство замовило реагент по завищеній у 7 разів вартості

Запорізьке підприємство замовило реагент по завищеній у 7 разів вартості

Комунальне ремонтно-будівельне підприємство "Зеленбуд" замовило реагент на суму 81 тис. грн. Однак до цього невеликого тендеру виникає ще більше питань, ніж до багатомільйонних.

Угоду було укладено на безконкурсній основі, оскільки пропозицію подала лише одна фірма - ТОВ "Технохімреагент". Договір підписали у той же день, коли й оприлюднили тендер. 

Ніби нічого дивного, так? Але насправді, питань виникає чимало.

По-перше, замовник не вказав, який саме реагент він планує придбати. Однак, той факт, що товар вимірюється у кілограмах, свідчить про його приналежність до сипучих матеріалів. Очевидно, підприємство замовило протиожеледний реагент, призначений для посипання твердих поверхонь.

Враховуючи, що у КП замовили 600 кілограмів реагенту вартістю 81 тис. грн, один кілограм речовини має коштувати 135 грн.

Ми вирішили перевірити вартість протиожеледного реагенту в мережі. Як виявилось, сайти закупівлі пропонують зовсім іншу вартість за кілограм речовини. Зокрема, на сайті prom.ua можна придбати відповідний товар за 20 грн/кг. Звичайно, на порталі пропонують і більшу вартість, та коливається вона до 100 грн/кг.

У свою чергу, на сайті компанії "Епіцентр", яка займається продажем будівельних товарів, є лише два варіанти реагенту, але й вони не коштують по 135 грн/кг. Вартість за один кілограм речовини не перевищує 30 грн.

Що ж то за речовина, якою збираються посипати поверхні у "Зеленбуді", - загадка, адже замовник не додав тендерної документації до торгів. Очевидно, підприємство з фірмою-переможницею зрозуміли потреби один одного, одразу про все домовившись.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі