Запорізькі активісти вважають, що статус Нацпарку врятує острів Хортиця

Запорізькі активісти вважають, що статус Нацпарку врятує острів Хортиця

Представники ГО «Справжні дії» запустили на власному сайті петицію  «Про погодження включення деяких територій о.Хортиця до складу Національного природного парку «Великий Луг»

Одним з напрямків діяльності громадської організації «Справжні дії» - є збереження унікальної степової системи Запорізького краю.

Спільно з науковими співробітниками Національного природного парку «Великий Луг» громадські активісти досліджують проблеми  та питання збереження дикої природи рідного краю.

В рамках співпраці з адміністрацією парку було досліджено поточний стан території природно-заповідного фонду, ретельно проаналізовано проєкт організації Парку.

Громадські активісти, заручившись підтримкою  представників наукової спільноти, дійшли висновку що логічним продовженням Дніпровського екологічного коридору також є Біленьковсько-Розумовські плавні та плавні о. Хортиця.  Так виникла ідея включення до складу Парку, серед інших об’єктів, територію заказника загальнодержавного значення «Дніпровські пороги» та територію Біленько-Розумовських  плавнів.

Переваги включення Хортиці до складу Нацпарку:

Вирішення наведених проблем є стратегічно важливим для охорони довкілля, розвитку Запоріжжя, заповідної справи в цілому, частина зазначених питань є болючими та фактично «законсервованими», що створює масове невдоволення мешканців о. Хортиця та велику соціальну напругу.

Крім того, слід зазначити, що дане рішення жодним чином негативно не вплине на діяльність історико-культурного заповідника «Хортиця», який очолює Максим Анатолійович Остапенко та підпорядковується Міністерству культури України.

Національні парки суттєво відрізняються від міських парків. Саме нацпарки є такими структурами, де відпочинок людей організовується таким чином аби мінімізувати шкоду для довкілля.

Ключовим завданням Нацпарку є збереження дикої природи. Що в умовах
Запоріжжя робити вкрай складно.

Заступник голови ГО «Справжні дії» Максим Кисельов зауважує:

«Такий симбіоз двох установ історико-культурної та екологічної спрямованості, по-перше, підвищить статус території природно-заповідного фонду, а, по-друге, дасть можливість якісно та всебічно її розвивати, залучаючи інвесторів, приваблюючи туристів, а разом з тим, дієво охороняючи унікальні екологічні системи».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі