Запорізькі чиновники спробували привласнити автомобілі швидкої допомоги?

Запорізькі чиновники спробували привласнити автомобілі швидкої допомоги?

Сьогодні, як ніколи, фокус уваги суспільства прикутий до медичної сфери. Авжеж, велику роль відіграють лікарі, оскільки від них залежить життя кожного українця.

Втім, якщо немає забезпечення, то й лікарям несила допомогти, і в цій публікації ми розповімо, чому до лікарень так й не доходять виділені засоби.  

Так, чиновники Запорізької ОДА разом з керівництвом Запорізької облради спробували привласнити два нових автомобілів швидкої допомоги JAC Brand.

У мережі інтернет ми натрапили на відео, в якому активісти ГО «Сармат» розповідають, що на території КУ «Мелітопольська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги»  майже два роки, просто неба стоять дві карети швидкої допомоги. Обурення активістів викликав той факт, що на фоні суцільної недостачі медичного обладнання, станом на 29 березня, вказані автомобілі не введені в експлуатацію, з сидінь навіть не видалено захисний целофан.

За думкою автора сюжету, обласні чиновники планували після певного терміну просто списати зазначені автомобілі, та надалі використовувати їх у приватних клініках.

Під час журналістського розслідування ми з’ясували, що у 2018 році зазначені авто у якості гуманітарної допомоги були надані державі в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про надання Міністерству охорони здоров'я обладнання для оснащення бригад швидкої допомоги.

Міністерством охорони здоров'я два повністю готових автомобіля швидкої допомоги, із сучасним медичним обладнанням були направлені в Запорізьку область з метою покращення забезпечення центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Надалі рішенням Запорізької обласної ради від 30.08.2018р. № 46 ці два автомобілі JAC Brand були передані КУ «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Зазначимо, що зобов’язання використовувати автомобілі швидкої допомоги за цільовим призначенням і не відчужувати їх у приватну власність було взято на себе Запорізькою обласною радою.

Ми не змогли з’ясувати за чиєю вказівкою два автомобілі швидкої медичної допомоги разом з обладнанням (базова комплектація та рятувальне обладнання) не було введено в експлуатацію, та чому з вересня 2018 року авто було поставлено на відстій на території КУ «Мелітопольська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» та яка доля чекала на них попереду.

Але вважаємо, що на позачерговій сесії Запорізької облради, яка запланована на сьогодні, під час перегляду видатків та перерозподілу бюджету та спрямування додаткових коштів на боротьбу з коронавірусом та підтримку медичної реформи галузі, необхідно також підняти питання: хто відповість за спробу привласнити дві карети швидкої допомоги?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі