Запорізькі депутати перед виборами планують збільшити свій фонд

Запорізькі депутати перед виборами планують збільшити свій фонд

На сесії Запорізької міської ради, яка відбудеться 18 грудня 2019 року, депутати зможуть вагомо збільшити свій депутатський фонд перед місцевими виборами.

На сесії Запорізької міської ради розглянуть проект рішення про затвердження "Програми використання коштів депутатського фонду у 2020 році". Якщо проект ухвалять, то для запорізьких обранців у виборчий рік, розмір щорічної фінансової допомоги, яку вони можуть надавати зі своїх депутатських фондів містянам зросте з 300 до 400 тисяч гривень, а перед прийдешніми виборами, це гарне «знаряддя», яке буде роздане виборцям.

Документом визначається, на які потреби за поданням обранців можуть спрямовуватися ці гроші. Один із напрямів – надання грошової матеріальної допомоги громадянам міста, які опинились у скрутному становищі. Програмою на 2019 рік було визначено, що розмір такої допомоги не може перевищувати 30% депутатського фонду кожного обранця, тобто -  300 тисяч гривень на рік.

Згідно з програмою 2019 року, депутатський фонд міської ради становить 64 мільйони гривень, депутатів так само 64 особи, отже дорівнюється по мільйони гривень на кожного.

В оприлюдненому нещодавно проекті рішення Запорізької міськради про затвердження "Програми використання коштів депутатського фонду на 2020 рік" передбачено збільшення розміру надання матеріальної допомоги громадянам до 40%, тобто до 400 тисяч гривень на одного депутата. Проект рішення підготував Департамент бюджетної та фінансової політики Запорізької міської ради. Документ розглядатимуть на сесії міськради, яка запланована на 18 грудня 2019 року.

Тому запоріжани можуть чекати «щедрої» підтримки на передодні виборів від депутатського складу.  Різко стане покращуватись та підвищуватись рівень соціального захисту мешканців міста, в першу чергу малозабезпечених та непрацездатних громадян (дітей, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів), виконуватись ремонтно-будівельні роботи житлового фонду, благоустрою міста та покращуватимуться матеріально-технічні бази та стан приміщень бюджетних установ соціально-культурної сфери міста – як зазначено у програмі.

Але є один нюанс, коштами у вигляді «грошової допомоги» можуть скористатись й самі міські обранці, як це сталося минулого року з депутаткою від «Опозиційного блоку» Зінаїдою Гальчинською, якій у серпні 2017 року Запорізька міська рада своїм рішенням надала допомогу -  офіційно на лікування.  Того самого 2017 року Зінаїда Гальчинська стала власницею дорогої автівки Renault Duster, вартістю 426 тисяч гривень. Як кажуть нез'ясовно, але факт.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі