Запорізькі депутатські фонди: хто отримує грошову допомогу?

Запорізькі депутатські фонди: хто отримує грошову допомогу?

Щороку запорізькі депутати виділяють мійони гривень із фондів як грошову допомогу. Та не факт, що ці кошти будуть напрвалені до людей, які реально потребують допомоги. Стало відомо, як розпорядились своїми фондами обранці Запорізької міської ради у 2019 році.

Розмір депутатського фонду щороку затверджується міською програмою, тож його обсяг у різних містах неоднаковий. У 2019 році депутатський фонд Запоріжжя становив 64 млн грн, кошти з якого обранці могли виділити на потреби місцевих мешканців. У розпорядженні одного депутата - 1 млн грн.

Згідно з програмою, надавати грошову допомогу можна мешканцям, які опинились у скрутному становищі (люди з інвалідністю, малозабезпечені та багатодітні сім'ї, самотні громадяни та пенсіонери). Найбільшу суму, що може отримати вказана категорія - 300 тис грн.

Процедура виділення цих коштів полягає у зверненні депутата до Управління соцзахисту населення. Якщо для виділення необхідна значна сума - обранці складають її зі своїх фондів, погоджуючи виплату через відповідне рішення. 

Рух "ЧЕСНО" надіслав запит міськраді з проханням надати інформацію про витрати депутатського фонду у 2019 році та вказати особи одержувачів коштів. 

Найбільшу суму матдопомоги у 2019 році отримала Дар'я Колісник - 229 тис грн. Офіційно кошти були надані на лікування батька дівчини Олександра Гончара, який є депутатом міськради від партії "Опозиційний блок". Зазначимо, що Олександр Гончар працює у ПАТ "Запоріжсталь", отримавши торік майже 500 тис грн заробітної плати та 144 тис грн пенсії. Згідно з декларацією, обранець став власником автівки у 2018 році, яка коштувала йому 119 тис грн.

Як прокоментував Олександр Гончар, гроші з депутатського фонду він витратив на операцію тазостегнового суглоба та коліна. Але про те, що донька звернулась по допомогу до депутатів, він нібито не знав.

Ще одним місцевим обранцем, який вирішив допомогти своєму родичу, став Олег Корольов - депутат фракції "Самопоміч". Не дивлячись на те, що раніше він потрапив до рейтингу найзаможніших депутатів від Руху ЧЕСНО, гроші на лікування свого тестя Олег Корольов виділив із депутатського фонду - 29 тис грн. Сам депутат у своє виправдання сказав, що від нього тесть гроші не бере через радянське виховання.

За клопотанням депутатки від фракції "Опозиційний блок", було надано матеріальну допомогу у розмірі 10 тис грн сину депутатки від БПП Ірини Клець. Зазначається, що сам Олександр Клець раніше обіймав посаду  інспектора відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті управління Укртрансбезпеки в Запорізькій області. З його декларації відомо, що 2018 року він так само одержав від міста допомогу в розмірі 40 500 гривень. 

\

Ірина Клець віддячила Ніні Гурській, виділивши з фонду 10 тис грн для сина колежанки. Як пояснила депутатка, гроші потрібні Денису Гурському на лікування онкологічного захворювання.

Ще одним із одержувачів найбільшої допомоги став Олег Германюк - депутат партії "Самопоміч". І справді, обранець вирішив допомогти собі сам, отримавши 129 тис грн на лікування. Цікаво, що раніше мати Германюка з його невісткою та "фейсбучним другом" розіграли тендерів на 3 млн грн.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі