Запорізькі екоінспектори виявили низку порушень на "Дніпроспецсталі"

Запорізькі екоінспектори виявили низку порушень на 'Дніпроспецсталі'

На підставі звернень громадян на «гарячу лінію» Держекоінспекції  щодо забруднення атмосферного повітря, Інспекцією проведено позапланову перевірку ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна» на дотримання вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря».

Про це повідомляє офіційна сторінка Державної екологічної інспекції у Запорізькій області.

Перевірка проходила у січні 2020 року на підставі погодження Міністерства енергетики та захисту довкілля України на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю).

«Дніпроспецсталь» здійснює викиди на підставі Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами основного промислового майданчика № 1 за адресою: м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81. Дозвіл виданий Міністерством екології та природних ресурсів України на підставі висновку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Під час перевірки Інспекцією виявлено наступні порушення:

  • переповнення бункеру вловленого пилу ГОУ СПЦ-3;
  •  негерметичність оглядового люка бункера вловленого пилу ГОУ СПЦ-3;
  • негерметичність оглядового люка камери згорання термічної печі СПЦ-5;
  • відкриті люки для чистки від пилу газоходу ГОУ СПЦ-5
  • корозійне пошкодження механізму відкривання бункеру ГОУ металургійної печі копрового цеху;
  • вимірювальні порти на певних джерелах викидів не відповідають вимогам ДСТУ.

За усіма виявленими фактами порушень, державні інспектори склали протоколи про адмінправопорушення за ст.ст. 78 ч. 1 , 79 ч. 2 КУпАП. За результатами перевірки складено Акт. З метою усунення виявлених порушень внесено відповідний припис.

Не відомо, чи вплине на якість повітря у Запоріжжі усунення усіх перелічених порушень. Нам лишається лише сподіватись, що перевірка та внесення припису не були лише формальністю.

***

Набридло бачити задимлене небо над містом? Набридли «байки» посадовців про «повітря як на Мальдівах», остогидли гори сміття у парках, на узбережжі Дніпра? Час змусити посадовців виконувати свою роботу! Давай разом наведемо лад у місті!

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі