Запорізькі лісники перекваліфікувались у фермерів та займаються вирощуванням пшениці та соняшнику

Запорізькі лісники перекваліфікувались у фермерів та займаються вирощуванням пшениці та соняшнику

Якщо раніше правоохоронці затримували працівників лісгоспів за вимагання та отримання хабарів від підприємців за продаж ділової деревини під виглядом паливної, то сьогодні лісники вимагають один в одного гроші, отримані від реалізації сільгосппродукції.

Так, 4 серпня співробітниками Державного бюро розслідувань спільно з Управлінням спеціальних розслідувань у Запорізькій області за вимагання неправомірної вигоди від свого підлеглого було затримано очільника обласного управління лісгоспу Володимира Селюка.

За попередньою інформацією, один із працівників Державного підприємства, повинен був неофіційно за готівкові кошти реалізувати частину зібраної в лісництві сільгосппродукції та вносити до офіційної звітності недостовірну інформацію щодо реальної кількості вирощеної продукції, а готівкові кошти передати Володимиру Селюку. У разі відмови начальник повідомив про подальше звільнення лісничого із займаної посади.

Ми зацікавились, чому мова йде про сільгосппродукцію, адже на офіційному сайті Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства зазначено, що основними завданнями підрозділу є: лісорозведення і лісовідновлення, лісогосподарська діяльність, охорона і захист лісу та мисливське господарство.

Але під час моніторингу закупівель ми переконались, що у Запоріжжі лісники займаються не відтворенням та збереженням лісів, а вирощуванням сільгосппродукції. Наприклад, судячи із закупівель ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство», у 2020 році основним видом діяльності підприємства було фермерство. Так, протягом поточного року лісниками на придбання засобів захисту рослин, насіння пшениці та соняшника, добрива та послуги по збиранню врожаю було витрачено понад 1,5 мільйона гривень.

Наприклад, 1 мільйон гривень було витрачено на послуги по збиранню врожаю зернових та соняшнику комбайном на земельних ділянках площею 264 га. Також підрядник зобов’язаний надати послуги з проведення передпосівних, посівних робіт, догляду, обприскуванню сільськогосподарських культур, міжрядкова культивація з підгодовуванням.

Ще 177 660 гривень було витрачено на послуги по збиранню врожаю пшениці на земельних ділянках площею 126 га.

 

Також лісники мають намір придбати 30 000 кілограмів насіння озимої пшениці першої репродукції «Шестопалівка» української селекції, вартістю 199 000 гривень, у серпні тендер не відбувся у зв’язку з відсутністю пропозицій, тому згодом його проведуть ще раз.

Ще 175 тисяч гривень було витрачено на придбання добрив та  засобів захисту рослин, також державним підприємством було придбано борону БР-6, вартістю 134 тисяч гривень.

Як бачимо, протягом 2020 року ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» закуповує  послуги, які стосуються виключно сільського господарства, на виконання покладених законом завдань щодо відтворення та збереження лісів виділені з бюджету кошти не витрачаються.

Сьогодні на території Запорізької області знаходиться 6 лісогосподарств:

  • ДП «Бердянське лісове господарство»
  • ДП «Запорізьке лісомисливське господарство»
  • ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство»
  • ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство»
  • ДП «Пологівське лісомисливське господарство»
  • ДП «Приморське лісове господарство»

Наразі на території Запорізької області дуже актуальні питання охорони, використання, відтворення лісів та тваринного світу, розвитку мережі лісових доріг, туризму, заповідності територій. Тому всі 6 лісгоспів повинні припинити займатися вирощуванням та реалізацією сільгосппродукції, та повернутись до виконання покладених на них обов’язків.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі