Запорізькі пенсіонери зможуть оформити пенсію в онлайні

Запорізькі пенсіонери зможуть оформити пенсію в онлайні

Запорізькі пенсіонери зможуть оформити пенсію в онлайні. Крім того, облік трудової діяльності українців також відбуватиметься в електронному режимі.

Про це мова йде в законопроєкті, який було схвалено схвалено на засіданні Кабінету Міністрів.

Так, відповідне запровадження передбачатиме зменшення документообігу та скорочення обсягів паперу. Однак це не єдина перевага нововведень.

Планується перенесення трудових книжок на їх ведення в онлайн-режимі. Також передбачено законодавче врегулювання питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком. З прийняттям закону пенсію можна буде оформити через особистий електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Нові соціальні сервіси будуть запроваджені вже через 3 місяці. Крім того, при досягненні відповідного віку пропонований розмір пенсії буде нараховано автоматично. Працівник матиме змогу внести, за потреби, уточнення до цих розрахунків.

Наповнення реєстру реалізовуватиметься протягом 5 років. Оригінал трудової книжки зберігатиметься у працівника. До паперового варіанту трудової на вимогу працівника також можуть вноситися відповідні записи про звільнення, призначення тощо.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі