Запорізькі студенти-медики вийшли на акцію протесту: Супрун прокоментувала ситуацію

Запорізькі студенти-медики вийшли на акцію протесту: Супрун прокоментувала ситуацію

Минулого тижня студенти 6-го курсу Запорізького державного медичного університету вийшли на акцію протесту, де висловили обурення щодо цьогорічного іспиту «Крок-2».

Акції прокотилися по всій країні.

Річ у тому, що нововведення в інтегрованому іспиті "Крок-2" визвали серйозне невдоволення не лише в ЗДМУ, а й у вищих навчальних закладах з медичним профілем по всій Україні.

«Ми вимагаємо поваги»: студенти записували відеозвернення, написали надзвичайну кількість постів у соцмережах, це спричинило потужний суспільний резонанс. Про це детальніше можна почитати тут

Коментар Супрун.

Аби розібратися в ситуації, наші журналісти вирішили дізнатися позицію з цього приводу у Міністерстві охорони здоров'я України. Нашій кореспондентці вдалося попитати про це безпосередньо в.о. міністра установи, Уляну Супрун.

Супрун розповіла, що ніхто зі студентів не прийшов у МОЗ і не спитав, що відбувається.

«Насправді це той самий іспит, який складають студенти протягом останніх 20 років - «Крок-2». Та кожного року є нарікання, що іспити погані, мовляв вони занадто складні, і через це студенти ризикують залишитися без дипломів. Шириться також інформація, що начебто в іспиті присутні питання з американським нахилом. Та це не так, адже питання готували викладачі їхніх (українських -ред.) університетів»,- зазначила чинна очільниця МОЗ. 

Пані Уляна додала, що результати іспитів ще невідомі, а молодь вже масово панікує: «Студенти лише тиждень назад складали екзамен. Замість того, щоб поглибитися у вивчення питань, які вони, як майбутні лікарі мають знати, студенти скаржаться.

Запитайте будь-якого українця, чи хоче він, щоб його лікував доктор, який набрав в університеті найнижчі бали? Як такі студенти зможуть лікувати людей? Медицина - це дуже відповідально, адже тут мова йде про життя людей. Тож студенти мають приймати виклик, який стоїть перед ними», -резюмувала Супрун. 

відеозвернення студентів 6-го курсу ЗДМУ

Нагадаємо, запорізькі студенти наголосили на некоректності цьогорічних тестів, зазначивши такі аргументи:

1. При однаковій кількості часу в порівнянні з минулим роком обсяг тексту питань був збільшений на 15%, а з буклетом 2017 року аж на 25%! Цей факт підтверджує  те, що однієї хвилини було недостатньо, щоб прочитати та проаналізувати данні питання;

2. На першій сторінці тестового збірника не вказані ні автори, ні рецензенти цьогорічних тестів. Немає ніяких гарантій, що він був складений саме українськими викладачами за протоколами України;

3. Було включення американських тестів «STEP», які не є критерієм для оцінки знань українських студентів-медиків.

Студенти дадали, що протягом останніх шести років вони навчалися за програмою підготовки спеціалістів, яка базувалася на протоколах діагностики та лікування, прийнятих в Україні, а не в Америці. Відповідно, через введення американських завдань молоді спеціалісти ризикують не отримати диплом українського лікаря. 

"Ми хочемо дати цій країні саме те, чого вона так прагне, – лікарів, які будуть небайдужі до кожної людини, яка звернулась до них по допомогу. Всі 6 років ми навчалися, не втрачали ентузіазм і вірили, що ми можемо змінити медицину на краще. Ми й надалі готові працювати та  самовдосконалюватися. Але, будь ласка, не чиніть нам опору некоректними екзаменами, які не скажуть Вам, чи гідні ми звання «лікар». Не треба ділити нас на «думаючих» та «байдужих». Ми вимагаємо поваги та розуміння. Сподіваємося на справедливість", - йдеться у відеозверненні. 

Що буде далі, якою буде реакція на позицію Супрун, та чи складуть «Крок-2» студенти-медики по всій Україні - покаже час. Про це ми обов'язково вас поінформуємо. Слідкуйте за новинами. 

Далі буде.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі