Запорізькі студенти взяли участь в унікальному проєкті

Запорізькі студенти взяли участь в унікальному проєкті

У Запоріжжі стартував тримісячний проєкт "Студентство за волонтерство", покликаний підвищити активність студентів у волонтерській дільності. У першому модулі взяло участь близько 30 учасників.

Протягом 6-7 березня у Туристичному інформаційному центрі відбувся перший модуль єдиного безаналогового проєкту в Україні "Студентство за волонтерство". Проєкт передбачає проведення трьох модулів по два дні з метою покращення дільності волонтерських секторів у закладах вищої освіти.

Зокрема, учасники навчатимуться принципам волонтерства, взаємодії секторів суспільства, проєктному менеджменту волонтерських акцій і т.п. шляхом комплексного навчання та практики.

Протягом перших двох днів проєкту учасники познайомились один з одним та командою організаторів, провели чимало веселих ігор та кава-брейків для встановлення командних стосунків. Тренери заходу розповіли студентам про принципи та форми волонтерства, волонтерство на законодавчому рівні, факапи у діяльності волонтера, а також можливості для волонтерів у м.Запоріжжі. Важливим є те, що на закріплення кожного теоретичного блоку студенти виконували інтерактивні завдання, об'єднуючись у малі групи.

У межах блоку "Вплив волонтерства на суспільство" на проєкт завітали бенефіціари (люди, яким допомогли волонтери) - пенсіонери Любов Миколаївна та Микола Семенович. Оибидвом бенефіціарам учасники волонтерського руху допомогли зробити ремонт у будинках, а також прибрати територію житла. 

Пенсіонери розповіли свої життєві історії, після чого поділились історіями з проведених для них волонтерських акцій.

"Своїй сусідці я сказала, що в мене тепер 25 дітей. І коли вони поїхали від мене, стало дуже сумно. Я досі щодня чекаю своїх "онуків", - зазначила Любов Миколаївна.

\

Історія цієї жінки вражає. Вона була вимушена забрати трьох онуків та переїхати до Запоріжжі з окупованого Донбасу. До того ж, батьки її онуків загинули у ході бойових дій. Соціальні служби не надавали належну допомогу, а житлові умови залишали бажати кращого, враховуючи обов'язок жінки виховати онуків.

Також до проєкту долучилися і, зокрема, виступили на ньому: благодійник м.Запоріжжя Олег Афанасьєв, представники Запорізького обласного центру молоді, Gender Z, Edisonspace.

Атмосфера проєкту була дуже теплою, приємною та дружньою. Вже на другий день учасники заходу стали достатньо близькими та почали довіряти один одному. Волонтерська родина у Запоріжжі поповнилась 30-ма активними та цілеспрямованими змінотворцями. 

Крім того, учасники отримали домашнє завдання - прочитати книгу Дж.Орвела "Колгосп тварин" та провести волонтерську акцію. На практичне закріплення отриманих навичок учасники матимуть три тижні, і вже 28-го березня студенти поринуть у другий модуль неформальної освіти.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі