Запорізьких ректорів будуть оцінювати за новим критерієм

Запорізьких ректорів будуть оцінювати за новим критерієм

В Україні розробили нові критерії оцінки роботи ректорів вищих навчальних закладів. Вони матимуть ключові показники ефективності своєї роботи — KРІ (Key Performance Indicators).Про це розповів голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, йдеться на сайті партії «Слуга Народу».

«У нас тепер будуть дуже чіткі критерії оцінки роботи ректорів. З усіма керівниками вишів, яких обиратимуть на посади, підписуватимуть контракти. Там буде прописано ключові показники ефективності термін їхнього виконання та механізми перевірки», — розповів Бабак.

Таким чином передбачається, що у ректорів буде більше стимулів ставати ефективними менеджерами у своїх закладах, щоб отримувати краще фінансування університету, адже він буде розраховуватись за декількома показниками.

Йдеться про масштаб університету, контингент, регіональний коефіцієнт (дає додаткове фінансування університетам, що перебувають поза Києвом), позиції у міжнародних рейтингах, обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів.

«З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, які МОН відстежуватиме через онлайн-систему. Тож відтепер більше фінансування отримують ті заклади вищої освіти, які мають кращі результати своєї діяльності», — додав Бабак.

У найближчих планах — запровадження в університетах фінансової автономії.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі