Запорізьким чиновникам не подобається, коли журналісти порушують їхню "гармонію"?

Запорізьким чиновникам не подобається, коли журналісти порушують їхню 'гармонію'?

В Україні урядники планують посилити відповідальність журналістів за поширення неправдивої та маніпулятивної інформації. Це, звісно, гарна ініціатива. І сподіваємось, що після її впровадження зменшиться кількість заангажованості та какофонії медіа джерел.

Однак, якщо команда Президента має намір взяти гору над журналістами, що робити з «старезною машиною влади», котра продовжує ігнорувати закони?

Видання «Факти Запоріжжя» неодноразово зіштовхувалося з байдужістю та порушенням законодавства з боку чиновників. Не виключенням став і цей випадок…

Так, один раз на рік у стінах Запорізької облдержадміністрації проводиться щорічна оцінка виконання державними службовцями покладених на них обов’язків і завдань.

Відповідно до розпорядження голови ЗОДА від 27.09.2019 р. №153-к «Про визначення результатів виконання завдань керівника апарату обласної державної адміністрації та керівників структурних підрозділів ОДА у 2019 році» проведення оцінювальних співбесід з керівниками підрозділів держадміністрації цього разу відбудеться з 12 – 15 листопада.

Однак, бажання наших журналістів потрапити на оцінювання високопосадовців стало замало, враховуючи факт виконання свого професійного обов’язку, задля подальшого висвітлення в медіапросторі. Зазначимо, ОДА видає дозволи на відвідування подібного штибу заходи. Відповідно, нами був ініційований інформаційний запит на адресу ЗОДА, аби отримати дозвіл на присутність кореспондента.

Втім, відповідь представників адміністрації була прогнозованою – відмова. Аргументували це рішення тим, що під час проведення оцінювальних співбесід з держслужбовцем, який обіймає посаду категорії «Б» або «В», відсутні підстави для допуску журналістів.

 

 

Звернувшись до розділу І Регламенту ЗОДА (п.4) - дізнаємось, що діяльність апарату та структурних підрозділів адміністрації є відкритими та гласними:

Робота обласної державної адміністрації, її апарату та структурних підрозділів є відкритою і гласною, за винятком розгляду питань, які становлять державну таємницю або належать до службової інформації, що є власністю держави.

Виходить, що обласна державна адміністрація інформує громадськість про свою діяльність, залучає громадян до проведення перевірок, підготовки і розгляду питань, що належать до її компетенції. Висвітлення діяльності обласної державної адміністрації здійснюється в порядку, передбаченому законодавством.

Крім того, згідно з ЗУ «Про інформацію» (ст. 25) журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, зазначених законодавством.

Висвітлення оцінки роботи представників апарату не є державною таємницею і не відноситься до службової інформації, яка є власністю держави. Тож, скоріше за все, журналістів просто не хочуть бачити в кулуарах адміністрації та не мають бажання почути не зручні питання, а їх у нас достатньо. Виникає  питання, то де прозорість, яку так, типу, «продукує» верхівка держави та безсумнівно виконують їх вказівки місцеві органи влади?

Чому інтереси «четвертої влади» в Україні ігнорують можновладці, порушуючи при цьому законодавство? Та, власне, хто і коли почне за це карати чиновницький ешелон?

Далі буде…

PS: Ігнорувати не можна  писати…

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі