Запорізьким пенсіонерам знов проіндексують пенсії

Запорізьким пенсіонерам знов проіндексують пенсії

З 1 травня 2020 року багато українські пенсіонери будуть отримувати підвищені виплати - їх пенсії проіндексують відповідно до рішення Кабміну.

"Постановою визначено дату проведення індексації пенсій у 2020 році: це - 1 травня. Перерахунок пенсій буде проводитися із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11 ", - повідомляє Пенсійний фонд.

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії менше ніж 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Однак ряд категорій пенсіонерів з індексації виключається (за оцінками Пенсійного фонду, їх близько 3,5 млн пенсіонерів). Серед них:

  1. держслужбовці;
  2. працюючі пенсіонери;
  3. одержувачі соціальних пенсій (ті, кому держава призначило мінімальні виплати через нестачу страхового стажу для виплати пенсії за віком - їм переглядають пенсії окремо в залежності від зростання прожиткового мінімуму);
  4. ті, кому виплачують спеціальні пенсії (наприклад, колишні судді і прокурори);
  5. пенсіонери, які отримують максимальні пенсії;
  6. ті, кому виплати вперше призначили в 2019 і 2020 році.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі