Запорізьким підприємцям без прибутку скасують сплату єдиного соціального внеску

Запорізьким підприємцям без прибутку скасують сплату єдиного соціального внеску

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників». Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

З 1 січня 2021 року окремим категоріям підприємців фактично скасують подвійне сплачування єдиного соціального внеску. Зокрема:

  1. самозайняті особи й фізичні особи — підприємці (ФОПи), що мають основне місце роботи, звільняються від сплати ЄСВ за місяці, за які його сплатив їхній роботодавець;
  2. ті, хто провадить незалежну професійну діяльність, і члени фермерського господарства, можуть не сплачувати ЄСВ за місяці, в яких вони не отримували прибутку. Ця норма поширюється і на ФОПів, які НЕ обрали спрощену систему оподаткування;
  3. ФОПи, які з 2017 року не отримували доходів, можуть припинити свою діяльність шляхом списання їм сум недоїмки з ЄСВ, а також нарахованих на такі суми штрафів і пені за умови подачі відповідних документів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі