Запорізьким підприємцям презентували програму "Доступний кредит"

Запорізьким підприємцям презентували програму 'Доступний кредит'

Окрім презентації для місцевих бізнесменів стартував практичний семінар, присвячений бізнес-плануванню та роз’ясненням державної програми

Сьогодні у Запоріжжі відбулась офіційна презентація державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Суть програми полягає у тому, що держава компенсує з бюджету для банків частину відсотків по кредитах, які вони видають для бізнесу. Ставки за доступними кредитами нижчі ринкових 16-20%. У програмі наразі беруть участь чотири державні банки: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АБ «Укргазбанк» та АТ «Укрексімбанк», втім вже і комерційні банки готові до співпраці.

Директор Офісу адміністрування проєктів міжнародної фінансової співпраці Мінфіну, під керівництвом якого функціонує Фонд розвитку підприємництва, Руслан Гашев презентував учасникам заходу Державну програму «Доступні кредити 5-7-9%».

– Програма доступних кредитів була запущена фактично за два місяці, і вона має два компоненти: компенсація відсоткових ставок до рівня 5%, 7%, 9% та кредитні гарантії. Другий компонент буде запущений трохи згодом, і він більше розрахований на позичальників-початківців, які не мають стабільного забезпечення. У 2020 році Уряд вже виділив на Програму 2 млрд грн. За рік це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч нових робочих місць і залучити близько 2 млрд грн внутрішніх інвестицій у сферу малого бізнесу. Основними напрямками кредитування є розвиток малого підприємництва, збільшення обсягів виробництва, експорт та імпортозаміщення, розвиток переробної галузі, впровадження інновацій тощо. За умовами Програми можна отримати до 1,5 млн грн кредиту строком до п’ять років, – розповів Руслан Гашев.

Представники банків-партнерів програми розповіли, як отримати «Доступний кредит 5-7-9%». Зокрема, Програмою можуть скористатися компанії-юридичні особи, в яких немає частки держави в статутному капіталі, а їх учасники (засновники) і власники – фізичні особи-підприємці, які є резидентами України і відповідають вимогам програми.

Після офіційної презентації для запорізьких підприємців стартував практичний бізнес-семінар «Від ідеї до бізнесу. Інструменти підтримки МСП. Умови участі у Державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%»». Спікери семінару роз’яснять деталі щодо Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», окреслять правила інвестиційного кредитування в рамках Програми, усі вимоги та рекомендації з підготовки повного пакета заявки. Окремо зупиняться на навчанні із бізнес-планування та здійснення підприємницької діяльності, інструментах підтримки підприємництва, повідомляє прес-служба ЗОДА.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі