Запорізьким студентам-контрактникам підвищать ціну за навчання

Запорізьким студентам-контрактникам підвищать ціну за навчання

Кабінет міністрів  ухвалив зміни щодо мінімальної ціни контрактного навчання для 38 найпопулярніших спеціальностей в Україні. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти та науки.

З першого вересня вартість навчання за контракт буде становити 60% від суми, яку платить держава за бюджетну основу. Таке рішення пояснюється тим, що за одного студента-бюджетника у середньому в два з половиною рази більше, ніж середня ціна за контракт.

«Вартість навчання буде корелюватись із доходами людей у регіоні. Якщо ціна буде вища, ніж три середні офіційні заробітні плати в області, університети зможуть не підвищувати її», — уточнили в МОН.

Однак зміни не торкнуться студентів, які вже навчаються. Ці правила стосуються 38 найпопулярніших спеціальностей: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, журналістика, фінанси, дизайн, туризм, готельно-ресторанна справа та інші.

Мінімальна вартість на контракт не зачепить інші 83 спеціальності, а саме інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні, педагогічні науки

Відповідне вирівнювання відбуватиметься поступово, у 2020 році мінімальна сума контракту повинна становити не менше 60% від плати за бюджетника, у 2021-му — 70% та у 2022-му — 80%.

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі