Запорізький «дорожник» укомплектовує свій автодром японськими автівками

Запорізький «дорожник» укомплектовує свій автодром японськими автівками

На запорізькі дороги не скаржаться лишень ліниві. Та й, погодьтеся, є за що критикувати дорожників зі Служби автомобільних доріг, яка відповідає за головні траси області. Рік у рік поганий стан асфальту вони пояснюють одним — нестачею грошей. Попри те, що галузь «бідна», сказати те ж саме про її керівників, судячи з їхніх офіційних декларацій, не можна.

Отже, за доброю традицією продовжуємо знайомство із деклараціями посадовців Запорізької області за 2019 рік.

Сьогодні розповімо про державного службовця, який задекларував автопарк вартістю майже мільйон гривень, причому чиновник віддає перевагу лише японським автівкам, а саме автомобілям компанії Toyota.

Мова йде про Михайла Прохорова, який обіймає посаду заступника начальника Служба автомобільних доріг в Запорізькій області з експлуатаційного утримання автодоріг, за даними декларації за 2019 рік, у гаражі посадовця  знаходяться три позашляховики - Toyota Ceqvoia, Toyota Prado, Toyota RAV4, та седан бізнес-класу Toyota Camry.

Нагадаємо, саме Служба автомобільних доріг в Запорізькій області виступає замовником одного із надважливих проектів для мешканців Запоріжжя - будівництво мостів через Дніпро, вартістю понад 11 мільярдів гривень.

Зазначимо, що дві автівки з’явились в автопарку чиновника у 2019 році, так 18 липня Михайло Прохоров придбав автомобіль Toyota Camry, 2018 року випуску, вартістю 92 650 грн.

 

А 23 жовтня посадовець став власником Toyota RAV4, 2006 року випуску, вартістю 197 011 грн.

Ще дві автівки із гаража чиновника належать його дружині Ользі Прохоровій, яка є власницею Toyota Prado, 2004 року випуску, вартістю 194 703 грн.

Також дружині чиновника на правах власності належить Toyota Ceqvoia, 2008 року випуску, вартістю 512 000 грн.

Під час підготовки матеріалу нас здивувала задекларована вартість придбаної у липні 2019 року Toyota Camry, яка складала лише 92 650 грн, адже це дуже низька ціна для дворічного седана бізнес-класу, що може мати ознаки зменшення розміру податків, сплачених до державного бюджету.

З метою з’ясування середньоринкової вартості Toyota Camry, 2018 року випуску ми скористались калькулятором, якій розміщений на офіційному сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Зазначимо, що розрахунок проводиться за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18 лютого 2016 року зі змінами.

Як бачимо, за даними калькулятора вартість автівки повинна складати 400 000 гривень.

Також ми вивчили оголошення, розміщені на сайті Auto.ria  та з’ясували, що ринкова вартість Toyota Camry, 2018 року випуску розпочинається з 360 та доходить до 990 тисяч гривень.

Отже, задекларована вартість автомобіля щонайменше у чотири рази відрізняється від його середньоринкової вартості, яку ми встановили за допомогою двох незалежних джерел.

За законом, за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції"  стосовно майна або іншого об’єкта декларування передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.

Звертаємось до правоохоронних органів з вимогою провести перевірку викладених фактів, у разі підтвердження інформації щодо недостовірного декларування притягнути до відповідальності Михайла Прохорова, який обіймає посаду заступника начальника Служба автомобільних доріг в Запорізькій області.

Зазначимо, що перевіряти викладені факти будуть колеги сина чиновника, Дмитра Прохорова, який є співробітником правоохоронних органів, станом на 1 січня 2019 року обіймав посаду заступника начальника відділу УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України, саме до компетенції зазначеного підрозділу належить перевірка фактів вчинення корупційних правопорушень.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі