Запорізький навчальний заклад нехтує безпекою та життям студентів?

Запорізький навчальний заклад нехтує безпекою та життям студентів?

Майже чотири місяці тому весь світ став свідком страшної пожежі у ДВНЗ «Одеський коледж економіки права та готельно-ресторанного бізнесу». Внаслідок інциденту загинуло 16 осіб. Експертизою встановлено, що займання спричинила несправність електропроводки, або побутових електроприводів. Більш того, засоби пожежогасіння не знаходились у доступному місці, а лежали зачинені у коменданта в кабінеті.

Після цієї події Прем’єр-міністр України дав розпорядження перевірити усі навчальні заклади країни на відповідність правилам пожежної безпеки.

У грудні місяці редакцією видання «Факти Запоріжжя» були ініційовані запити до вищих навчальних закладів міста щодо дотримання правил пожежної безпеки. Відповіді за три місяці ми так і не отримали.

Однак, ГУ ДСНС у Запорізькій області провело перевірку усіх навчальних закладів. Ми вирішили зробити серію публікацій про стан пожежної безпеки у запорізьких вишах, коледжах та школах.

Так, у результаті перевірки Запорізького національного університету, яка відбулась наприкінці минулого року, інспектори виявили 210 порушень!

 1. Стіни коридору та фоє облицьовано горючим матеріалом – тобто у випадку пожежі, є вірогідність не дійти до виходу з приміщення, оскільки стіни можуть горіти.
 2. Грати на вікнах не виконано розкривними, розсувними або легкознімними – люди автоматично втрачають можливість врятуватись через вікно на першому поверсі. До того, відповідно до правил пожежної безпеки грати повинні бути відкритими, коли у приміщенні знаходяться люди.
 3. Не оброблено дерев'яні конструкції даху в корпусі.
 4. Не забезпечено двері евакуаційного виходу внутрішнім запором які відкриваються з середини без ключа – у випадку пожежі необхідно бігти до вахтера за ключем та втрачати дорогоцінний час.
 5. Не обладнано всі приміщення навчального корпусу № 5, №2 автоматичною пожежною сигналізацією сертифікованою в Україні.
 6. Не забезпечено лінії живлення до кожного побутового кондиціонера автономним пристроєм електричного захисту.
 7. В одному з навчальних корпусів висота порогу перевищує висоту, встановлену правилами протипожежної безпеки.
 8. Бібліотека, що знаходиться у цокольному приміщенні не обладнана системою димовидалення.
 9. Не забезпечено усі приміщення у повному обсязі первинними засобами пожежегасіння (вогнегасниками).
 10. Усі пожежні кран-комплекти не забезпечені пожежним рукавом та стволом однакового з ним діаметра, а також важелем для полегшення відкривання вентиля – виходить, що скористатись протипожежним краном у відповідній ситуацій не вийде.
 11. Наявна система протипожежного захисту знаходиться у несправному стані.
 12. Сходові клітки, коридори та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням.

Нехтування елементарними правилами протипожежної безпеки, коли в Україні все частіше стаються пожежі у громадських місцях – це просто злочинна халатність керівника університету. Особливо шокуючими є порушення: відсутність вогнегасників, закриті на ключ двері евакуаційного виходу. Щоденно у корпусах університету перебуває кількасот студентів, які наражаються на потенційну небезпеку.

Щиро сподіваємось, що керівництво Запорізького національного університету прийме відповідні заходи для усунення порушень та забезпечення безпеки перебування студентів у стінах вишу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі