Запорізькій поліції під виглядом дорогої техніки закупили вдвічі дешевшу

Запорізькій поліції під виглядом дорогої техніки закупили вдвічі дешевшу

Мелітопольське територіальне управління ДБР підозрює працівників Головного управління Національної поліції в Запорізькій області у прийнятті від підприємців завищених робіт зі зведення модульної будівлі та нижчої якості кондиціонерів і радіаторів.

Відповідно до матеріалів справи, ГУНП в Запорізькій області протягом 2019 року було проведено закупівлі радіаторів і кондиціонерів, а також виконано замовлення будівництва модульної переносної будівлі на території тренінгового центру по вул. Чубанова, 2Е у Запоріжжі.

Про це повідомляють «Наші гроші. Запоріжжя», посилаючись на ухвалу Мелітопольського міськрайонного суду від 6 лютого. 

Постачання радіаторів і кондиціонерів мали забезпечити ФОП Морозов Віталій Юрійович: вартість послуг - 198 тис грн.

Щодо модульного будинку, то ці роботи мали виконати ТОВ «Бізнес абсолют» за 1 млн грн.

Однак, під час огляду обігрівачів працівниками Запорізького управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції було виявлено, що на радіаторах приклеєне маркувальне позначення з написом «Electrolux», під яким на металевому корпусі відображається оригінальний напис «Ergo». До того ж виявлено 12 картонних упаковок конвекторів марки«Ergo», модель НС 2010 та дві картонні упаковки конвекторів з написом «Ergo», модель НС 2015.

Відповідно до договору мали поставити: Electrolux ECH/AG2-1000 EF – 15 шт. (кожен по 1450 грн) та Electrolux ECH/AG2-1500 EF – 2 шт. (кожен по 1625 грн). Однак Ergo НС 2010 коштують 759 грн, а НС 2015 –  899 грн). Тобто, було придбано товар вдвічі дешевше від зазначеного у тендерах.

Також з'ясувалося, що встановлені у приміщеннях ГУНП в Запорізькій області кондиціонери не відповідають технічним умовам договору та фактично меншої потужності від зазначених у договорі.

Монтаж модульної будівлі проведено із порушенням Державних будівельних норм, завищенням обсягу виконаних робіт і кількості та якості матеріалів, що були використані під час будівництва та проведення оздоблювальних робіт, а саме: укріплення каркасу будівлі, даху, стін, підлоги тощо, що є прихованими роботами та повинні були перевірятися замовником під час їх виконання.

Відповідно до усіх виявлених порушень, за рапортом працівника внутрішньої безпеки поліції, ДБР у листопаді 2019 року відкрито кримінальне провадження №12019080040003949 та згодом слідчі звернулися до суду задля отримання тимчасового доступу до оригіналів вказаних договорів і документації торгів із можливістю вилучення. Суд це клопотання задовольнив.

Зазначимо, що ТОВ «Бізнес абсолют» належить Юрію Кулікову та Олексію Лисиці. Загалом фірма виграла від ГУНП в Запорізькій області 7 тендерів загальною вартістю 2,3 млн грн (переважно ремонтні роботи).

ФОП Морозов Віталій Юрійович виграв від ГУНП в Запорізькій області також 7 тендерів на сумму 280 тис. грн (постачання приладів і устаткування).

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі