Численні квартири, майно у Болгарії та коштовні папери: як живе посадовець районної ради Запоріжжя

Численні квартири, майно у Болгарії та коштовні папери: як живе посадовець районної ради Запоріжжя

Спливає термін, коли посадові особи повинні подати декларації про статки та доходи за 2019 рік. Так, до 1 квітня чиновники і депутати повинні подати декларації за минулий рік і ми розпочинаємо серію матеріалів про їхні досягнення

Так, свіженьку декларацію за 2019 рік, оприлюднив заступник голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району – Сергій Шевченко.

Зазначається, посадовець має дружину Ганну Приходько та пасинка Тихона Рощина.

Серед об’єктів нерухомості Сергій Шевченко має: житловий будинок в елітному с. Сонячне, площею - 231,3 м², придбаний за 696 000 гривень. 2 власні квартири площею - 60,27 м² та 53,8 м², квартиру площею - 35,1 м² у спільній власності з іноземним громадянином, але ім’я не вказується. Також значиться квартира у спільній власності з Критоп Валерією, площею -  71,66 м². Вишнею на "квартирному торті", стала нерухомість у Болгарії площею - 30,81 м², яка була придбана за - 393 856 гривень.

Крім того, посадовець має ще дві земельні ділянки у тому же с. Сонячне – 1500 м², придбану за – 108 000 гривень та в Оріхівському районі, село Комишуваха – 696 м².

Однак і це ще не кінець, адже пан Шевченко має ще нежитлові приміщення, площею - 30,01 м², фундаменти контрольно-пропускного пункту, сторожового пункту охорони, складу – 58,4 м².

Сім'янини теж не лишились осторонь. Дружина декларує квартиру, площею -51 м², та пасинок зазначає серед нерухомості - квартиру площею -51 м².

Автопарк подружжя налічує 2 автомобілі: HYUNDAI SANTA FE за – 206 000 гривень та для дружини VOLKSWAGEN PASSAT, однак ціну не вказали.

HYUNDAI SANTA FE

VOLKSWAGEN PASSAT

Як зазначається в електронній декларації Сергій Шевченко з 1998 року має акції – 167 цінних паперів у ПАТ "Запоріжсталь".

Також зазначаються відомості, які можуть свідчити про вчинення чиновником корупційного правопорушення. Так, у розділі "Корпоративні права" зазначено, що Сергій Шевченко є власником частки у статутному капіталі двох підприємств: 60 % (104 880 грн) у ТОВ «Шемі» та 15 % (900 000 грн) у ТОВ «Торговий будинок «Енергоекспорт».

Зазначимо, що Закон України «Про запобігання корупції»,  а саме його стаття 36 вимагає протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду держслужбовця передати в управління іншій особі (крім членів своєї сім’ї) належні йому підприємства та корпоративні права. Відповідальність за порушення цієї норми закону передбачена ст. 172-7 Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Щоб мати стільки придбань треба гарно заробляти, а серед основного джерела доходу можна побачити, не такі вже нечувані кошти.

За основним місцем роботи посадовець отримає – 256 820   гривень та зазначає кошти за відчуження майна, у розмірі – 186 822 гривень, скоріше за все за продаж автомобілю Хюндай Акцент.

Заробіток дружини за рік, усього складає – 24 477 гривень.

У «заначці» родима має 10 000 доларів готівкою.

Залишається відкрите питання на розсуд кожного, як треба працювати, щоб хоч трохи зрівнятися з посадовими особами Запоріжжя?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі