Запорізький суд призначив експодатківцю штраф за хабар, назвавши це шахрайством

Запорізький суд призначив експодатківцю штраф за хабар, назвавши це шахрайством

Комунарський районний суд призначив колишньому податківцю  штраф у розмірі 850 грн. за отримані 4 тис. грн. хабаря і безперешкодну реєстрацію фірм. Неправомірні дії кваліфікували як шахрайство.

Про це повідомили у виданні "Наші гроші. Запоріжжя" з посиланням на ухвалу суду від 16 березня.

Так, за матеріалами справи, очільниця TOB “Теплоізол-трейд” у 2017 році подавала до відділення у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області кілька разів реєстраційну заяву підприємства платника податку на додану вартість. Однак їй вказували на помилки та пропонували подати нову заяву.

Після цього завідувач сектору податків і зборів з юридичних осіб відділення у Комунарському районі викликав директорку до себе, повідомивши їй про те, що без передачі хабаря у розмірі 2 тис. грн. її фірму не зареєструють. 

Очільниця фірми вирішила звернутись до прокуратури з відповідною заявою про вимагання неправомірної вигоди і вже згодом, під час передачі 4 тис. грн хабара (додаткові 2 тис. грн за реєстрацію ще й ТОВ “Цитадель 7”), експодатківця затримали працівники СБУ. Пізніше прокуратура звернулася до суду з обвинувальним актом.

У ході розгляду судової справи, обвинувачення перекваліфікували на ч. 2 ст. 369-2 КК (зловживання впливом). Зазначається, що причини такої зміни обвинувачення не вказувалися, адже в судовому реєстрі невелика кількість ухвал і відповідної інформації в них немає.

Під час ухвалення вироку, вже у 2020 році, сам суд змінив обвинувачення на ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство) і призначив обвинуваченому штраф у розмірі 850 грн.. У ході розгляду не здобуто доказів про вчинення злочину саме за ст. 369-2 КК, оскільки податківець не вказував про намір здійснити вплив на кого-небудь. У свою чергу, вплив на себе не підтвердилині свідки підозрюваного, ні потерпіла.

Таким чином, передача грошей податківцю була зумовлена обманом, який суд вважає способом вчинення шахрайства. Також колишній податківець позитивно характеризується за місцем проживання, одружений, має на утриманні неповнолітніх дітей, офіційно не працює, раніше не судимий, на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває. Суд вважає, що виправлення обвинуваченого можливе без ізоляції від суспільства, а тому йому необхідно призначити покарання у вигляді штрафу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі