Запорізький суддя провів низку махінацій зі службовою квартирою

Запорізький суддя провів низку махінацій зі службовою квартирою

У Запоріжжі суддя отримав службову квартиру. Однак, приватизувавши житло, він не оселився в ньому, а вирішив продати. Виходить, що службові квартири отримують не ті хто дійсно їх потребує.

Про це повідомили у запорізькому центрі розслідувань.

Так, суддя Запорізького апеляційного суду Олександр Поляков має робочий стаж понад 20 років. У декларації за 2016 рік він зазначав, що живе у родичів на безоплатній основі. Ця квартира належала сестрі його дружини Ользі Шепеленко. Вже у 2017 році Олександр Поляков отримує службову двокімнатну квартиру у новобудові по вул. Новокузнецька, 57. Вартість такої оселі площею 72 кв.м. у будинку становить близько 900 тис. грн.

У 2018 році в декларації судді вказано вже дві квартири, одна з яких належить родині на праві безоплатного користування, а інша - в оренді. Як виявилося, подружжя почало переводити службову оселю у статус особистої. 

Процедура містить виключення квартири з числа службової площі та оформлення ордерів на житло. У 2019 році Поляков отримує дозвіл на приватизацію квартири, власниками якої стають усі члени родини, навіть донька, яка на час приватизації не проживала з батьками.

 

Як зазначають у виданні, на той час донька Олександра Попова проживала у Києві. У той час, як суддя починає процедуру приватизації оселі, його донька стає власницею нерухомості в столиці. Вартість квадратного метра у її будинку становить 550-1100 тис. доларів. Тобто, квартира площею 43 кв.м. обійшлася родині у 24-43 тис. доларів. При таких фінансових можливостях родина Попових продовжує "забирати у міста" службове житло. 

Вже у декларації судді за 2019 рік з'явилась інформація про продаж квартири. Кожен із членів родини отримав певну суму за свою частину житла. Загалом вартість оселі становила близько 580 тис. грн, що значно менше, ніж на ринку. Крім того, дата продажу квартири - 25 квітня 2019 року. Родина продала житло майже одразу після отримання.

Судячи з усього, за один похід до нотаріуса сім'я встигла не лише продати службову квартиру, але й викупити житло сестри.

Варто зазначити, що річний дохід судді у 2019 році становив 1,8 млн грн. Це свідчить про те, що фінансовий стан цілком дозволяв Олександру Попову самостійно придбати квартиру. Крім того, через місяць після придбання житла він став власником автівки Toyota RAV4 2019 за 823 тис. грн.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі