Запорізький Залізорудний комбінат через суд перешкоджає розширенню заповідника

 Запорізький Залізорудний комбінат через суд перешкоджає розширенню заповідника

Приазовське узбережжя – одне з найпопулярніших місць відпочинку українців. Цілюще морське повітря, аромат степових трав – все це створює навколо неймовірну атмосферу.  На превеликий жаль, існує і низка проблем в цьому регіоні. І якщо питання порятунку Молочного лиману вирішується, то питання катастрофічного стану Утлюкського лиману навмисно замовчують.

Ми неодноразово повідомляли про жахливий стан цієї водойми. Більше тут.

Ставок-випаровувач Залізорудного комбінату вбиває все живе навкруги: рослини, рибу, птахів і людей, що мешкають поряд з ним. Комбінат не має жодного правовстановлюючого документу на використання зазначеної земельної ділянки, як того вимагає Земельний кодекс України. За всі роки існування Комбінат не заплатив жодної копійки орендної плати за земельну ділянку площею 4 500 га. Враховуючи, що відкачана шахтна високомінералізована вода є відходом, комбінат повинен сплачувати екологічний податок (5 грн за одну тонну). Повинен, але не сплачує.

У спробах вплинути на ситуацію Кирилівська селищна рада проголосувала за включення  неоформлених територій в категорію природно-заповідного фонду. Департамент екології природних ресурсів ЗОДА підготував клопотання про включення території в Приазовський ПНВП (Приватне науково-виробниче підприємство).

У свою чергу Міністерство погодило ці дії. Процес запустився: отримали Розпорядження Якимівської райдержадміністрації, зробили біологічне обґрунтування та низку інших документів. Мінекологія вже підготувала проєкт Указу Президента і фінальна стадія – підпис  губернатора. Та, на жаль, за майже два місяці своєї роботи пан голова облдержадміністрації не знайшов ані часу, ані бажання завірити підписом хоча б один документ.

Зауважимо, що і ПАТ «ЗЖРК» проігнорувало громаду, владу та екологів. Більше того, представництво звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою. Позов направили до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Запорізької обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів ЗОДА, Кирилівської селищної ради, Якимівської районної державної адміністрації, Приазовський національний природоохоронний парк.

У позивній заяві ПАТ «ЗЖРК» просить визнати протиправним дії Міністерства енергетики і захисту довкілля щодо схвалення клопотання Кирилівської селищної ради про розширення території Приазовського природоохоронного парку, на якій знаходиться ізольований ставок-випаровувач ПАТ «ЗЖРК». До того ж, керівництво Залізнорудного комбінату висуває вимогу визнати протиправними та скасувати заходи, які чинили посадові особи для включення території ставка-відстійника до складу природоохоронного парку.

Ступінь нахабства керівників та власників Залізорудного комбінату дещо вражають (власником підприємства є Рінат Ахмєтов, — ФЗ).

Судячи з усього, витрачати мільйоні кошти на встановлення фільтраційного обладнання,  оформлювати у законному порядку земельну ділянку ставка-відстійника, сплачувати визначені законом податки — вони не бажають. Натомість на одному з місцевих каналів (яке належить власникам комбінату, — ФЗ) виходить репортаж про безпеку ставка-відстійника. За словами провідних спеціалістів Комбінату, вони оформлюють позов до суду на посадовців, які виконували свої повноваження.

Звичайно, можна показово подарувати 200 карет швидкої допомоги та продовжувати труїти українців. Вочевидь, це дешевше, ніж встановити очисне обладнання на всі свої підприємства.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі