Запорізького посадовця підозрюють у зловживанні службовим становищем

Запорізького посадовця підозрюють у зловживанні службовим становищем

Запорізькому посадовцю загрожує позбавлення волі строком до трьох років за зловживання службовим становищем.

Про це повідомили у пресслужбі прокуратури.

Так, посадовій особі ЗКУ «Автогоспцентр» повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 27,  ч. 1 ст. 364 КК України. Підозрюваний, зловживаючи своїм службовим становищем, завдав шкоди установі, у якій працює, на 92 тис. грн. У співучасті з посадовими особами зазначеного товариства, з метою одержання неправомірної вигоди, збильшив ціну за одиницю товару.

Напередодні фірма оприлюднила повідомлення, в якому проінформовано ЗКУ «Автогоспцентр» про неможливість поставки зазначеного обсягу товару за визначену ціну, проте згодом було подано тендерну пропозицію, згідно з якою,  ТОВ погоджується виконати умови своєї  пропозиції протягом 90 календарних днів з дати розкриття тендерних пропозицій.  

Висновок спеціаліста Торгівельно-промислової палати свідчить про те, що ціни на паливо вищі ніж ті, що запропоновано ТОВ  у ціновій пропозиції. Однак, переможець не відмовився від укладання договору, а тендерний комітет ЗКУ «Автогоспцентр» не відхилив вказану пропозицію згідно зі ст. 30 ЗУ «Про публічні закупівлі» та не визначив переможцем наступного учасника.  Натомість, посадовцем ЗКУ «Автогоспцентр»  було підписано договір про закупівлю товару за державні кошти, а саме бензину А-95 у кількості 61500 літрів за ціною 27,42 гривень за літр.

Крім того, сторонами підписано угоду, якою зільше но вартість  бензину А-95 (29 грн/літр). Після цього надано висновок спеціаліста Торгівельно-промислової палати, який  датується до укладання договору, а отже не підтверджує наявність коливання ціни на ринку після укладання договору.

Дії посадовця кваліфіковано як зловживання службовим становищем тобто умисне з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, яке завдало істотної шкоди державним інтересам та яке вчинене у співучасті з іншими суб’єктами злочину.

Санкції вказаних статей передбачають покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі